• In English
 • Вступне слово Арсенія Яценюка на Дванадцятій щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES)
  опубліковано 12 вересня 2015 року о 11:10

  Що сталося за останній рік? Насамперед, ми провели вільні та чесні вибори, і був сформований новий Уряд. Зупинюся на Уряді. Це повністю новий Уряд в історії України. І не тільки через те, що це англомовний Уряд – окрім того, що україномовний і розмовляє іншими мовами. Це новий тип ментальності, новий тип бачення і новий тип відповідальності.

  Найперше хочу подякувати моїй команді, моєму Уряду за порядок денний реформ, який був ним прийнятий.

  Друге – формування коаліції. Ви знаєте, що політика – дуже специфічна річ. Важливо зберегти коаліцію, і дуже важливо – мати політичну волю і політичну силу для проведення реформ. Наша коаліція складалася з п’яти партій, одна пішла, тож залишилося чотири. Крихкість політичної коаліції – це, я б сказав, велика перешкода на нашому шляху проведення реформ.

  Але попри це нам вдалося ухвалити дуже складні, хтось скаже – непопулярні, а я скажу – необхідні реформи для України. Жоден попередній Уряд за останні 20 років не зробив стільки, скільки цей Уряд вже виконав.

  Коли разом із коаліцією і членами моєї партії я прийняв рішення обійняти посаду Прем’єр-міністра вдруге, я абсолютно точно знав, перед якими наслідками я постану як політик. Був вибір. З одного боку – кожен політик хоче мати високий рейтинг. Якщо ви хочете отримати високий рейтинг, чесно кажучи, ви маєте бути популістом, кажучи, що зробите все для кожного. З іншого боку, якщо ви хочете високого рейтингу для своєї країни, що є моєю особистою метою і метою кожного члена мого Уряду, - ви маєте приймати сміливі, мудрі й сильні, часом непопулярні, але справді необхідні рішення.

  Цей Уряд ухвалив низку таких рішень - в енергетичному секторі, соціальному секторі, у вирішенні питання дефіциту бюджету, формуванні нового типу податкової політики, створенні нової української армії та Національної гвардії, боротьбі з корупцією, дерегуляції української економіки, введенні ефективного управління в державних компаніях. Ми це робимо крок за кроком.

  Ми розуміємо, що зробили багато, але ще більше маємо зробити. Коли я кажу «ми», йдеться не лише про Уряд – йдеться про всіх, про кожного в країні.

  Нам вдалося зберегти політичну єдність із Президентом, чого ніколи не траплялося в українській історії, маю на увазі за нової-старої Конституції 2004 року. Це не просто співіснування – це справжня сильна співпраця двох інститутів.

  Ми переконані, що коаліція має підтримати порядок денний реформ. Але основне в цьому порядку денному реформ – це те, що єдиним і найсильнішим союзником Уряду має бути народ України. Тому ми маємо підтримати український народ і дати осяжні і реальні результати. Так, як ми провели реформу поліції, звернулися до Парламенту підтримати закон про підвищення соціальних стандартів та збільшення пенсій, так само, як ми прийняли рішення щодо дерегуляції. Завдання українського Уряду – дати народові результат.

  Ця дорога – дуже нелегка. Адже це найбільш широкий порядок денний реформ навіть із часів Об’єднання Німеччини. Ми постали перед надскладними викликами, і ми як єдина українська нація маємо долати ці виклики і йти вперед.

  Ми переконані, що ми на правильному шляху. Але ми розуміємо, що маємо робити більше, щодня. Якщо хтось думає, що можна отримати медаль просто за те, що працюєш на посаді Прем’єр-міністра чи Міністра – це не так. Ми вже отримали відзнаку, коли нас призначили на посади Прем’єр-міністра та Міністрів. Нам потрібно врятувати нашу країну – це наш обов’язок. І не думати лише про сьогодні, а збудувати майбутнє країни. І це наше спільне завдання.