• In English
 • Проект ЄС Twinning при ДСІВ укотре звертає увагу на діяльність господарських судів
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 15:53

  8 – 10 вересня 2015 року на базі Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) проведено тренінг для представників господарських судів України в рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу (ЄС) «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» (Twinning). Захід відбувся за участі Голови Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок (ІВПТМ) Патрісії Гарсія-Ескудеро та Голови Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) Алли Жарінової.

  Тренінг, який складався з 8 модулів, відвідало близько 50 учасників, представників Вищого господарського суду України, Київського апеляційного господарського суду, а також господарських та апеляційних господарських судів з різних регіонів України.

  Програма тренінгу передбачала знайомство фахівців судової гілки влади з особливостями правової охорони об’єктів промислової власності в Іспанії та ЄС, досвід якої європейські колеги вже понад рік успішно передають колегам з України в рамках проекту Twinning. Як відзначила, відкриваючи захід, Голова ДСІВ Алла Жарінова, українські фахівці вдячні за допомогу іспанським експертам, адже протягом цього часу було виконано великий обсяг роботи в рамках імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та вчасно опрацьовано необхідні зміни до українського законодавства. За словами керівника, сьогодні ДСІВ працює над новими напрямами, зокрема введенням адміністративного оскарження для охоронних документів, і також сподівається на допомогу досвідчених колег з ЄС. За словами Алли Жарінової, ключовими індикаторами успішної спільної роботи українських та європейських фахівців з інтелектуальної власності (ІВ) має стати покращення міжнародних позицій України, зокрема в «Списку 301» звіту офісу Торгового представника США у 2016 році. Виходячи з вищевказаного, Голова ДСІВ закликала фахівців судових органів підтримати останні ініціативи ДСІВ та Укрпатенту.

  Вступна частина тренінгу, яку провела Голова ІВПТМ Патрісія Гарсія-Ескудеро, ознайомила присутніх з роботою іспанського відомства, однією з основних функцій якого є боротьба з контрафактною продукцією. За словами керівника, підробки дедалі більше приваблюють організовану злочинність, а щорічний обсяг ринку контрафакту в Іспанії сягає сотень мільйонів євро. Необхідність захисту промислової власності іспанські фахівці вважають однією з найбільш актуальних проблем розвиненого суспільства. Адже якщо немає такого захисту або якщо цей захист не відбувається на належному рівні, підприємства втрачають кошти, компанії можуть закритися, скорочуються робочі місця й суспільство втрачає шляхи для подальшого прогресу. Україна стоїть на початку шляху, але подібність законодавчих систем Іспанії та нашої держави, а також факт підписання нашою державою практично всіх міжнародних документів, які стосуються захисту прав ІВ в рамках СОТ та ЄС, є запорукою швидкого та успішного впровадження європейських норм захисту інтелектуальних надбань та інновацій в Україні.

  На завершення тренінгу всім учасникам заходу було вручено відповідні сертифікати від проекту Twinning. Звертаємо вашу увагу, що іспанські фахівці люб'язно надали згоду на оприлюднення презентацій своїх доповідей з тренінгу, тим самим надавши можливість підвищити свій професійний рівень не лише учасникам заходу, а й усій аудиторії офіційних веб-ресурсів ДСІВ та Укрпатенту.