• In English
 • Представники бізнесу підтримують необхідність якнайшвидшого запуску пенсійної реформи
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 13:43

  Міністр соціальної політики Павло Розенко та члени Європейської Бізнес Асоціації  обговорили сучасний стан cфери соціального забезпечення, зокрема питання реформування пенсійної системи України.

  Презентуючи представникам бізнесу проект пенсійної реформи, глава Мінсоцполітики наголосив, що перший крок до встановлення в Україні справедливої системи пенсійного забезпечення вже зроблено. «Ми зробили те, про що всі роки Незалежності тільки говорилося, – з 1 червня цього року скасовано спецпенсії міністрам, народним депутатам, чиновникам, суддям, прокурорам тощо. Призначення всіх видів пенсій відбувається за нормами єдиного закону», - наголосив він.

  «Ми внесли до Парламенту пакет законопроектів, прийняття яких буде наступним вагомим кроком до створення трирівневої пенсійної системи, яка забезпечить справедливий рівень пенсій для всіх категорій громадян. Одночасно із удосконаленням солідарної системи пенсійного забезпечення передбачено запровадження накопичувального рівня та розвиток недержавного пенсійного страхування.  Прийняття цих законопроектів відкриє шлях до створення сучасної системи пенсійного забезпечення українців. У людей з’явиться мотивація самостійно і завчасно думати про свою пенсію», - розповів Міністр.

  Павло Розенко також підкреслив, що внаслідок реформування пенсійної системи Пенсійний фонд має стати класичною страховою організацією. Для цього, за його словами, потрібно зняти з нього невластиві страховій організації функції. «Різноманітні доплати до пенсій, які передбачені чинним законодавством, здебільшого нічого спільного з пенсійною системою не мають. Це соціальна допомога, яка має фінансуватися з Державного бюджету», - зазначив урядовець.

  Члени Європейської Бізнес Асоціації підтримали запропоновані Міністерством соціальної політики зміни пенсійної системи та наголосили на необхідності невідкладного розгляду відповідних законопроектів у Верховній Раді України.

  Павло Розенко також зазначив, що загалом метою реформ у соціальній сфері є забезпечення адресності надання соціальної допомоги. «Ми відмовилися від практики роздачі пільг «всім і вся». З 1 липня пільги надаються виключно з урахуванням доходу родини. Ще один приклад запровадження адресності соціальної допомоги – це реформована система субсидій. Допомогу від держави мають отримувати лише ті, хто її справді потребує», - підкреслив він.