• In English
 • В Україні повинно бути створене Експортно-кредитне агентство, - Наталія Микольська
  опубліковано 10 вересня 2015 року о 17:49

  Мінекономрозвитку має намір найближчим часом завершити підготовку законопроекту щодо створення в Україні структури з надання фінансової підтримки експорту: Eкспортно-кредитного агентства (ЕКА). На цьому наголосила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська в ході семінару-презентації ІІІ етапу проекту німецького банку розвитку KfW щодо надання консультативної підтримки “PricewaterhouseCoopers” (PwC) з розробки концепції та моделі функціонування ЕКА.

  «У рамках реалізації проекту щодо створення в Україні Експортно-кредитного агентства, ми повинні в найкоротші терміни фіналізувати чітку модель діяльності та фінансування, з урахуванням рекомендацій PwC. Тільки після цього ми зможемо у найкоротші  терміни не лише завершити підготовку необхідної нормативно-правової бази, а й успішно реалізувати цей проект», - зазначила Наталія Микольська.  

  Торговий представник України пояснила, що створення такої структури як ЕКА, буде передбачено у національній експортній стратегії України. Це забезпечить захист українських експортерів від ризику неплатежів і фінансових втрат, сприятиме створенню умов для доступу до фінансових ресурсів, виходу українських виробників на зовнішні ринки збуту, підвищенню конкурентоспроможності продукції експортерів на світових ринках.

  «Лише після затвердження чіткої моделі функціонування Eкспортно-кредитного агентства, ми зможемо забезпечити фінансування його створення та діяльності», - додала вона.