• In English
 • Члени Уряду та народні депутати у ході робочої поїздки до Ізраїлю взяли участь у зустрічі зі Спікером Кнесету Ізраїлю
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 19:58

  9 вересня, в рамках робочого візиту до Держави Ізраїль, відбулася зустріч української делегації за участю представників Уряду та народних депутатів зі Спікером Кнесету Ізраїлю Ю. Едельштейном. Зустріч пройшла у форматі діалогу, під час якої представники української сторони висловили вдячність за організацію теплого прийому та сподівання про подальше поглиблення відносин між двома державами.

  У ході зустрічі, Міністр юстиції України Павло Петренко зазначив: «Український та ізраїльський народ мають багато спільного. Наші нації виборювали свою свободу і демократію. Ми довели, що гідність є сильнішою за будь-яку зброю та військову агресію». Міністр побажав нашим народам миру і перемоги, яку ми відстоюємо щодня.

  Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко підкреслила, що в Ізраїлі проживає понад 500 тис. вихідців з України, які душею та серцем переживають за українців і ми відчуваємо цю підтримку.

  Також Міністр подякувала Спікеру Кнесету Ізраїлю за надання гуманітарної допомоги нашій країні, а саме виділення коштів на лікування громадян України, які постраждали під час Революції Гідності та військовослужбовців, поранених в зоні проведення АТО – це 25 українців, які отримали медичну допомогу в ізраїльських клініках.

  Крім того, Ганна Онищенко розповіла про ту допомогу, яку надає єврейська громада в Україні переселенцям зі Сходу України. А саме, Єврейська община виступила з ініціативою побудови містечка «Анатевка», яке має на меті надання допомоги людям з питанням вирішення житла та працевлаштування. Основна ідея проекту – адаптація на новому місці вимушено переміщених осіб. Містечко матиме житлову площу, де зможуть проживати більше 500 осіб, свою школу, дитячий садочок, а також реабілітаційний центр.

  Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька, яка теж перебуває у складі української делегації до Ізраїлю, повідомила, що Україна є стратегічним партнером Ізраїлю у сфері продовольчої безпеки. Більше 50 % всіх борошняних виробів, які споживають в Ізраїлі, виготовлено з українських зернових. Крім того, зазначила заступник Міністра, нещодавно відкриті ринки експорту до Ізраїлю столового яйця.

  «Україна, як один із лідерів у сфері виробництва продовольства, завжди  підтримає дружній ізраїльський народ», - підсумувала Владислава Рутицька.