• In English
 • На розвиток земельних фондів Херсонщини спрямували майже 400 тисяч гривень
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 12:26

  У Херсонській області цього року на поліпшення стану земельного фонду землевпорядники витратили 386 тис. гривень. Кошти отримали в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. З цієї суми 318 тис. грн. використали на проведення нормативної грошової оцінки землі. Ще 68 тис. грн. спрямували на фінансування робіт з інвентаризації земель Херсонської області.

  З початку 2015 року бюджети усіх рівнів Херсонщини отримали 169 тис. грн. відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Найбільше коштів надійшло у Цюрупинському районі – 127 тис. гривень.

  З урахуванням платежів минулих періодів загальний залишок коштів на рахунках бюджетів різних рівнів області складає 2,1 млн. гривень. Ці кошти можуть бути використані виключно на потреби розвитку земельних фондів.

  На рахунках селищних, сільських та міських рад налічується близько 1,9 млн. грн. коштів за відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Ще 107 тис. грн. – на рівні районних бюджетів та 84 тис. грн. у обласному бюджеті.

  Кошти планують використовувати на проведення інвентаризації та нормативної грошової оцінки земель, заходи з охорони та підвищення стану земельних ресурсів.

   

  Довідково

  Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.