• In English
 • "Сі Бриз-2015": Морські піхотинці та авіатори приступили до практичних дій
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 10:50

  В Одеській та Миколаївській областях, а також в північно-західній частині Чорного моря триває активна фаза українсько-американського навчання “Сі Бриз-2015”. Так, на Миколаївщині українські військові авіатори разом зі своїми іноземними партнерами виконали низку завдань, пов’язаних з висвітленням надводної обстановки, проведенням повітряної розвідки та висадкою повітряного десанту у визначеному районі для забезпечення охорони та оборони важливих об’єктів.

  Зокрема, 8 вересня, морські авіатори здійснили посадку на есмінець ВМС США «Дональд Кук», а також фрегат ВМС Збройних Сил України «Гетьман Сагайдачний». Із залученням літаків і гелікоптерів, морських піхотинців та інших спеціальних підрозділів учасники маневрів в складних метеоумовах, виконали парашутне десантування, здійснили візуальний пошук суден, які потерпають лихо на воді, та заходи  рятування та евакуації членів їхніх екіпажів.

  Спостерігаючи за діями підлеглих, керівник двостороннього навчання з української сторони капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа наголосив, що відпрацювання авіаційної компоненти є досить важливим елементом в сенсі досягнення сумісності з проведення пошуково-рятувальних робіт та евакуації екіпажів суден, які потерпають лихо, а також своєчасного перекидання спеціальних підрозділів багатонаціонального контингенту до району наявності надводних і підводних сил “противника”.

  Окрім цього, в рамках навчання об’єднаний прес-центр “Сі Бриз – 2015” провів медіа-день для представників ЗМІ з висвітлення дій авіаційної компоненти маневрів.