• In English
 • Голова Фонду держмайна Ігор Білоус розповів про результати роботи нової команди ФДМУ за 100 днів діяльності
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 14:33

  7 вересня в Українському Кризовому Медіа-центрі відбувся брифінг Голови Фонду державного майна Ігоря Білоуса на тему «Нова команда ФДМУ: результати 100 днів роботи».

  Під час виступу Голова ФДМУ відзвітував про реструктуризацію ФДМУ та проведення за ці 100 днів інвентаризації усіх активів Фонду. За його словами, наразі Фонд управляє 402 об’єктами, у тому числі – 365 господарськими товариствами, 96 з яких перебувають у стані банкрутства. Для роботи з банкрутами та недопущення подальшого банкрутства підприємств, що належать державі, було створено Управління звітності, планування та моніторингу фінансової діяльності.

  Крім того, за цей час було перевиконано плани з надходження до держбюджету від оренди (плани на рік – 544 млн. грн., надійшло – 776,039 млн. грн., з них за 100 днів – 328 млн. грн.).

  За цей же час роботи було приватизовано 30 об’єктів малої приватизації, від яких бюджет отримав 6,344 млн. грн.

  Також за 100 днів роботи ФДМУ розробив 6 законопроектів (один з них вже було прийнято ВРУ) і 3 Постанови КМУ задля забезпечення прозорої та законної приватизації з якомога більшою вигодою для держави.

  Основним завданням Фонду на 2015-2016 рік, за словами Голови, є зміни до законодавства і прозоре проведення великої приватизації.

  «Ми зможемо розпочати тільки  після того, як будуть проголосовані зміни до законодавства, а це відкладає проведення приватизації, – сказав Голова ФДМУ. – Зрозуміло, що за таких умов виконати заявлений на 2015 рік бюджет в 17 млрд. грн. ми не зможемо. Перед нами постав вибір: або виконати бюджет, але проводити приватизацію за старими правилами, або відкласти приватизацію, провести необхідні зміни і вже тоді організувати все прозоро і з урахуванням нового законодавства і нової методики оцінки. Добре, що Прем’єр-міністр почув нас, і приватизацію було перенесено. Зрештою, ми не можемо продавати ОПЗ багато разів. У нас є тільки одна спроба – і ми не маємо права помилитися».

  Між тим, в 2015 році Голова все-таки планує продати ТЕЦ і Президент Готель, а також «Сумихімпром», якщо не буде винесено рішення відносно об’єднання підприємств титанової галузі. Це може принести до бюджету близько 1 млрд. грн.

  Окремо Ігор Білоус наголосив на необхідності роботи усіх державних органів, які так чи інакше причетні до проведення приватизації.

  «Приватизація – це командна робота, – сказав Голова. – Її результати залежать не лише від Фонду держмайна. Спрацювати повинні всі: міністерства – вчасно передати об’єкти на продаж, парламент – проголосувати за зміни до Закону «Про приватизацію», КМУ – погодити нову методику оцінки. І тільки тоді Фонд зможе займатися своєю справою. А чекати, що Фонд зробить все один, без інших гравців, марно. Фонд – лише інструмент».