• In English
 • Арсеній Яценюк: Є реальні перші чіткі сигнали в стабілізації фінансової системи країни
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 13:58

  «Є реальні перші чіткі сигнали в стабілізації фінансової системи країни», - заявив  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Ради фінансової стабільності в понеділок, 7 вересня.

  Він нагадав, що станом на 27 лютого 2014 року на рахунках Державного казначейства було 108 тисяч гривень. «Сьогодні рахунки Державного казначейства без іноземної валюти мають вже 45 мільярдів гривень», - повідомив він.

  «Це є фактом того, що нам вдалося стабілізувати економічну ситуацію», - наголосив Глава Уряду, підкресливши, що «ще надто багато повинно бути зроблено».

  «Завдяки спільним заходам Уряду і Національного банку ми тримаємо фінансовий сектор у стабільній ситуації. Дуже багато зроблено в банківському секторі, що дало нам можливість профінансувати безпрецедентні видатки на національну безпеку і оборону - майже 100 мільярдів гривень», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Завдяки накопиченим на Єдиному казначейському рахунку коштам, наголосив він, Уряд зможе до кінця року профінансувати національну безпеку, оборону, армію і соціальні стандарти: «До кінця поточного року ці накопичені кошти стали для нас подушкою. Вона буде використана для закриття державного оборонного замовлення і фінансування всіх видатків по національній безпеці і обороні та для виплат підвищених зарплат і пенсій».

  Він нагадав, що в результаті проведених заходів щодо стабілізації економічної і фінансової ситуації в країні Урядом прийнято рішення про підвищення заробітних плат, пенсій і соціальних стандартів вже з 1 вересня поточного року. «Очікую, що Парламент проголосує відповідні зміни», - сказав Глава Уряду.

  Крім того, Арсеній Яценюк висловив сподівання на ухвалення Парламентом закону про списання і реструктуризацію боргів.

  Глава Уряду зазначив, що на засіданні Ради фінансової стабільності  буде обговорюватися подальший план дій щодо стабілізації фінансової системи і «закладення підвалин до економічного зростання».