• In English
 • Арсеній Яценюк: "Ми виплатили всі поточні борги і не допустили дефолту країни"
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 13:45

  «Нехай Росія визначає подальшу долю кредиту, який вона давала Януковичу за непідписання угоди про політичну асоціацію з Європейським Союзом», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Ради фінансової стабільності в понеділок, 7 вересня.

  Він нагадав, що списано близько 4 мільярдів доларів боргів України, - «і це без урахування процентів, які ми повинні були заплатити», а також перенесено на 4 роки виплати тіла кредиту.

  Глава Уряду також зазначив, що Російська Федерація не взяла участі в Комітеті кредиторів: «Росії визначатися, яка подальша доля їхнього боргу. Ми визначились, що цей борг повинен бути реструктуризований. Ми запропонували умови. Інших умов, а тим більше кращих умов, для російського боргу не буде».

  «Тому нехай Росія визначає подальшу долю кредиту, який вона давала Януковичу за непідписання угоди про політичну асоціацію з Європейським Союзом», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  «Протягом цих півтора року мало хто сподівався, що фінансово-економічна система держави виживе. Але ми виплатили всі поточні борги, які не ми брали. Це стосувалося як внутрішнього, так і зовнішнього боргу. І ми не допустили дефолту країни» , - наголосив Прем’єр-міністр України.

  Серед ключових завдань для України Глава Уряду назвав збереження помірного рівня інфляції: «Треба дуже багато зробити, щоб запровадити реальне інфляційне таргетування».

  Інші завдання, наголосив він, -  «валютно-курсова стабільність, стабільність у фінансовому і банківському секторах».

  «У світі дуже динамічно змінюється ситуація, і багато залежить від того, яким чином будуть розвиватися глобальні світові економіки. Ті виклики, які зараз з'явилися в Китаї, Індії, Казахстані, Росії, Білорусі та інших країнах, безпосередньо впливають також на Україну, адже Україна є частиною глобальної економіки. Саме тому ми зібралися сьогодні для того, щоб оцінити всі вірогідні ризики, які можуть бути, і знайти відповіді на ці ризики, аби бути до них готовими», - зазначив Арсеній Яценюк.