• In English
 • Геннадій Зубко: Реформа децентралізації - це вимога людей
  опубліковано 04 вересня 2015 року о 12:37

  Сьогодні реформа децентралізації - це не питання Уряду і не питання Парламенту. Це вже питання людей, які вимагають передати їм повноваження. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час «Години запитань до Уряду» на засіданні Верховної Ради України.

  «Сьогодні нам одночасно потрібно проводити реформу в усіх галузях, щоб передати повноваження органам місцевого самоврядування», - сказав Геннадій Зубко.

  За словами урядовця, завдяки проведенню бюджетної децентралізації, громади отримали додаткові бюджетні ресурси. «Я можу стверджувати, що ці ресурси громади використовують ефективно для забезпечення нової якості життя», - наголосив Геннадій Зубко.

  Геннадій Зубко підкреслив, що після прийняття закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад» 6300 територіальних громад ініціювали своє об'єднання. «Більше половини чинних громад вже дали поштовх для того, щоб сформувати ефективні, економічно спроможні об’єднання, які можуть перебрати на себе повноваження», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України.

  Геннадій Зубко додав, що об'єднаним громадам потрібно ще багато передати функцій. «З 1 вересня їм передано функції Державної архітектурно-будівельної комісії. Але це не просто контроль. Це нові повноваження, які  дозволять місцевим громадам будувати інфраструктуру, самостійно вирішувати, що саме потрібно зробити на їх територіях. Ми також пропонуємо прийняти закон, який дасть можливість отримати земельні ресурси і повноваження розпоряджатися ними не тільки в межах населених пунктів, а й межах об'єднаної територіальної громади. Вони є господарями на своїй землі, вони мають отримати всі можливості залучати інвестиції на свою територію», - додав Віце-прем'єр-міністр України.

  Також Геннадій Зубко нагадав, що Урядом було прийнято рішення про наповнення Державного фонду регіонального розвитку, в який направлені 2,9 млрд. грн. для підтримки 844 інвестиційних проектів розвитку територій.