• In English
 • На Черкащині учасники АТО отримають більше 1200 гектарів земель
  опубліковано 04 вересня 2015 року о 11:10

  З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО земельними ділянками у Черкаській області військовослужбовці подали 1124 заяви на отримання наділу. Землевпорядники регіону ухвалили 1 074 рішення про надання дозволів на розробку проектів землеустрою. Військові отримають землі загальною площею 1 203,67 гектара. Інші клопотання перебувають у стадії розгляду.

  Найбільшу кількість звернень про отримання ділянок учасники АТО подали до землевпорядної служби у Черкаському (448), Жашківському (79), Христинівському (61) та Тальнівському (60) районах області.

  Завершив процедуру оформлення землі 291 учасник антитерористичної операції. Загальна площа земельних ділянок, які отримали військові на Черкащині, складає 213,94 гектара. Основну частку наділів використають для ведення особистого селянського господарства – 105 ділянок площею 192,3 гектара. Ще 139 ділянок площею 16,25 га призначені для ведення садівництва.

  Землевпорядники Черкаської області розглядають звернення від учасників АТО у першочерговому порядку і надають практичну та консультативну допомогу в оформленні документів.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.