• In English
 • МОЗ підтверджує спалах поліомієліту в Україні
  опубліковано 03 вересня 2015 року о 18:29

  Сертифікована ВООЗ лабораторія підтвердила, що захворювання двох дітей на Закарпатті було викликано вірусом похідним від вакцинного штаму, та підтверджено циркуляцію вірусу, що відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил прирівнюється до спалаху поліомієліту.

  Сьогодні Координаційна робоча група з питань підтримки статусу країни вільної від поліомієліту при Міністерстві охорони здоров’я України провела засідання за участі представників ВООЗ та ЮНІСЕФ, під час якого було обговорено ситуацію, що склалася, та рекомендації ВООЗ щодо припинення циркуляції вірусу.

  Циркуляція такого вірусу ставить під загрозу всіх нещеплених дітей в Україні. У зв’язку з чим Координаційна група наполягає на посиленні епіднагляду по всій території України, взяття додаткових проб у всіх, хто контактував з дітьми на Закарпатті. Було прийнято рішення про створення Оперативного штабу з реагування та протидії розповсюдженню захворювання, куди запрошені представники міжнародних організацій ВООЗ та ЮНІСЕФ.

  Випадки циркуляції вірусу поліомієліту похідного від вакцинного штаму є рідкісними, проте очікувані у країнах з великою кількістю невакцинованих груп населення. Нагадаємо, рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліо в Україні є вкрай низьким – за минулий рік лише 49%, за перше півріччя цього року - 14,1%.

  МОЗ нагадує, що вакцина для проведення імунізації дітей вже є в Україні. Урядом Канади за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) закуплено 3,7 млн. доз вакцини проти поліомієліту оральної, живої зареєстрованої в Україні, (ОПВ виробництва Санофі Пастер, Франція). Перша партія вакцин (ОПВ – 1,5 млн. доз) вже надійшли в Україну, друга партія має надійти найближчим часом.

  При цьому МОЗ звертає увагу батьків на більш уважному ставленні до питання імунопрофілактики дітей.