• In English
 • Дискусії довкола пріоритетів нової Програми Гідної праці для України на 2016-2019 рр. відбуваються у Києві
  опубліковано 03 вересня 2015 року о 17:40

  Сьогодні Міністр соціальної політики України Павло Розенко зустрівся з членами багатодисциплінарної місії Міжнародної організації праці (МОП).

  Візит представницької іноземної делегації є ключовим у контексті розробки проекту нової Програми Гідної праці для України на 2016-2019 роки, зазначив директор Групи технічної підтримки з питань гідної праці регіонального бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи Антоніо Граціозі.

  Міжнародні експерти проведуть дискусії з українськими партнерами – представниками держави, роботодавців і профспілок, під час яких сторони представлять своє бачення пріоритетів, що в подальшому знайдуть місце в зазначеній програмі, наголосив пан Граціозі.

  У свою чергу, Павло Розенко подякував гостям за активну працю в рамках попередніх етапів реалізації Програми Гідної праці у 2012-2015 рр. і зазначив, що за останній час сторонам вдалося досягти певних успіхів.

  «Україна високо цінує підтримку МОП у період гострої економічної, політичної і соціальної кризи, коли у червні 2014 р. в рамках участі української делегації у Міжнародній конференції праці ми звернулися до Генерального директора Міжнародного бюро праці Гая Рейдера з проханням направити до України Місію експертів для вивчення глибини і наслідків кризи та надання рекомендацій з подолання її наслідків», - сказав Міністр соцполітики, зазначивши, що відповідь Гендиректора була оперативною: вже у жовтні 2014 р. розпочав роботу в Україні експерт з питань зайнятості Грегор Шульц. За його фахової допомоги після міжнародної науково-практичної конференції «Ринок праці України. Європейський вимір», що відбулася 25 червня ц.р. в Києві, почався практичний етап реформування Держслужби зайнятості.

  Після років порожніх розмов стартувала реорганізація Державної служби з питань праці, створеної на основі злиття Держслужби гірничого нагляду і Державної інспекції з питань праці, а також передачі низки функцій від Держсанепідслужби. «Цей орган діятиме у рамках відповідних документів МОП і Європейської спільноти», - заявив Міністр.

  Окремо Павло Розенко зупинився на підготовчій роботі, яку виконують органи державної влади України щодо ратифікації документів Міжнародної організації праці.

  Так, розроблений Мінсоцполітики і внесений до Парламенту Президентом України проект Закону «Про ратифікацію Конвенції МОП про основні цілі та норми соціальної політики №117» днями отримав одностайну підтримку профільного комітету Верховної Ради й очікує на розгляд депутатським корпусом.

  Мінсоцполітики  підготовлено проект Закону «Про ратифікацію Конвенції МОП про мінімальні норми соціального забезпечення №102», який цього тижня буде надіслано на погодження міністерствам і соціальним партнерам.

  Вивчається можливість ратифікації Україною ще 8 конвенцій Міжнародної організації праці.

  Наголосивши, що це питання має знайти відображення у Програмі Гідної праці для України на наступний період, Міністр соціальної політики привернув увагу до таких проблем, як модернізація управління у сфері зайнятості, стимулювання зайнятості населення, підвищення конкурентноздатності і мобільності робочої сили, створення якісних робочих місць, зменшення обсягів неформальної зайнятості, реформування трудового законодавства і легалізація заробітної плати, вдосконалення аналізу і прогнозування ринку праці, сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб і демобілізованих учасників антитерористичної операції тощо.

  Важливими завданнями Програми Гідної праці назвав Розенко реформування системи надання соціальних послуг населенню і загальнообов’язкового державного соціального страхування, моніторинг показників гідної праці в Україні за методологією МОП та подальшу розробку пропозицій щодо удосконалення соціально-трудових відносин.

  Окремо зупинився очільник Міністерства на реформуванні трудового законодавства, зокрема на необхідності ухвалення сучасного трудового кодексу України. Це питання стало предметом жвавого обговорення під час засідання.

  За результатами зустрічей буде відпрацьовано пропозиції для продовження діалогу. «Новий рік ми повинні почати зі старту нової Програми Гідної праці для України», - підбив підсумок Павло Розенко.

   

  Довідково

  Програма Гідної праці в Україні на 2012-2015 роки була підписана 12 червня 2012 року у Женеві під час участі тристоронньої делегації України у 101-й сесії Міжнародної конференції праці.

  Програмою було визначено три ключові пріоритети і довгострокові цілі:

  1. Зміцнення інституцій соціального діалогу для посилення їхньої участі в управлінні ринком праці;

  2. Заохочення гідної праці і підвищення спроможності працевлаштування робочої сили України;

  3. Удосконалення систем соціального захисту.