• In English
 • За мужність і сумління учасники АТО отримують державні, відомчі нагороди, а також пам'ятні відзнаки від громадських організацій
  опубліковано 03 вересня 2015 року о 15:12

  Міністерство оборони України вживає заходів з метою належного відзначення учасників антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей державними та відомчими відзнаками.

  Відповідно до наказу Міністерства оборони України від 11.03.2013 року № 165 “Про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України”, військовослужбовці та працівники ЗС України нагороджуються нагрудними знаками “За військову доблесть”, “Знак пошани”, “За зразкову службу”, медалями “10, 15, 20 років сумлінної служби” та “Ветеран служби”, а також Почесними Грамотами Міністерства оборони України, Грамотами Міністерства оборони України, Подяками Міністерства оборони України та відзнаками “Вогнепальна зброя” і “Холодна зброя”.

  Найвищою відзнакою Міністерства оборони України є нагрудний знак “За військову доблесть”.

  Також, відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 551-XIV, до військовослужбовців Збройних Сил України застосовуються такі заохочення: нагородження цінним подарунком, грошовою премією та дострокове присвоєння чергового військового звання до полковника (капітана 1 рангу) включно.

  Крім того, за виявлені мужність і самовідданість, а також високу професійну майстерність під час виконання спеціальних завдань в ході антитерористичної операції, за поданням Міністерства оборони України учасники АТО нагороджуються державними відзнаками.

  Вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України. Критерії для нагородження державними нагородами України визначені в положеннях та статутах про ці нагороди.

  Відповідно до статті 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” громадянам України, яким присвоєно звання Герой України, нагородженим одним із орденів України, встановлюються пенсії за особливі заслуги перед Україною.

  Разом з цим, у зв’язку з поточною ситуацією на сході України громадські та волонтерські організації розробляють власні нагороди і відзнаки, які не є державними або відомчими і вручаються українським військовослужбовцям з метою засвідчення їм вдячності, моральної підтримки та підняття бойового духу.

  Це медалі “За оборону Маріуполя”, “Перемога за нами”, “Донбас”, “УКРОП”, “Учасник АТО”, “Учасник бойових дій”, “Сильному духом”, “Військова розвідка. За вільну Україну”, “За бездоганну медичну службу”, “Захиснику Вітчизни”, “Захиснику Батьківщини”, нагрудні знаки “Ветеран війни” (учасник бойових дій), “Відмінник захисту Вітчизни”, “Гвардійський”, “За вільну Україну. АТО”, “Оборона Донецького аеропорту – 242 доби”, “Іловайськ-2014”, “Дебальцеве-2015”, “Поранений в боях за Волю України”, “КРОВ ЗА УКРАЇНУ”, “За Україну, За її Волю – АТО 2014” та інші.