• In English
 • Інтенсивного задимлення у Києві та Київській області наразі не спостерігається, - Микола Чечоткін
  опубліковано 03 вересня 2015 року о 13:14

  Інтенсивного задимлення у Києві та Київській області наразі не спостерігається. Про це повідомив Голова ДСНС України Микола Чечоткін. Він зазначив, що задимлення у місті Києві, що спостерігалося в ніч та зранку 3-го вересня пов’язане із зменшення нічної температури повітря, підвищенням вологості та залишками  продуктів горіння внаслідок пожежі у Дарницькому районі міста Києва поблизу с. Зазим’я. Саме це сприяло утворенню метрологічної димки, яка збільшувала візуалізацію задимленості в м. Києві сьогодні зранку. 

  Пожежа, яка виникла 2 вересня, на території Білодібровного лісництва Дарницького Лісопаркового господарства окремими осередками на площі 32 га вже локалізована. Осередків відкритого вогню не зафіксовано. Наразі здійснюється проливання тліючих осередків. Ситуація повністю контрольована,  постійно здійснюється повітряна розвідка задля моніторингу пожежної ситуації,”, - зазначив Голова Служби.

  Микола Чечоткін зауважив, що наразі на території  Київської області поблизу м. Києва у 5-ти районах продовжується гасіння 8 локалізованих осередків тління торфу на загальній площі близько 8 га. За результатами повітряної розвідки, проведеної о 7 год. 3 вересня, інтенсивного задимлення на жодному із осередків не виявлено.

  “У зв’язку із пожежами у природних екосистемах, Держсанепідемслужбою постійно здійснюється моніторинг забруднення атмосферного повітря. За результатами вимірювань на сьогодні рівень сірчистого ангідриду (SO2) у Києві перевищений у 5-8 разів. Сам по собі цей газ не завдає істотної шкоди здоров'ю населення”, - сказав Голова ДСНС.

  Зважаючи на прогноз Укргідрометцентру щодо продовження утримання на території України надзвичайно високої пожежної небезпеки, Микола Чечоткін звернувся до населення, власників земельних ділянок та лісокористувачів з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху рослинність у населених пунктах, на сільгоспугіддях і пасовищах, утриматися від відвідування лісових масивів і торфовищ. При виявленні ознак пожежі вживати заходи щодо гасіння вогню та негайно повідомляти пожежно-рятувальну службу за телефонним номером 101.