• In English
 • Уряд стимулює розвиток альтернативної енергетики на місцях, - Геннадій Зубко
  опубліковано 03 вересня 2015 року о 12:55

  Місцева влада буде мати можливість сама визначати тарифи на виробництво тепла, отриманої за використанням альтернативних або поновлювальних  джерел енергії. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, говорячи про законопроект, розроблений Мінрегіоном.

  «Відтепер можна опалювати не лише окремі будівлі чи установи, використовуючи альтернативні джерела енергії, а й переводити роботу котелень на нетрадиційні або поновлювані джерела енергії», - пояснив урядовець.

  «Реальна децентралізація – це передача максимум повноважень на місця. Це рішення назріло давно, тим більше воно зафіксовано у Коаліційній угоді», - зауважив Геннадій Зубко.

  «Ми відкриваємо можливість на місцевому рівні самостійно виробляти теплову енергію з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії та розвивати альтернативну енергетику в житлово-комунальному секторі», - наголосив він.

  За словами урядовця, сьогодні частка відновлювальних джерел у загальному енергетичному балансі України 3,45%. Програма реформ, передбачених Урядом, дозволить збільшити її до 30% до 2030 року.

  «Сьогодні ми закладаємо фундамент завтрашньої енергетичної незалежності України. Задля цього ми готові ламати будь-який опір тих, хто не хоче відпускати з власних рук контроль над регуляторним та бюджетними «краниками», - додав урядовець.

  За словами Геннадія Зубка, законопроект вже незабаром буде переданий на розгляд Верховної Ради України.