• In English
 • Радник Міністра інформполітики написав заяву в Прокуратуру АРК щодо затримання українських журналістів
  опубліковано 03 вересня 2015 року о 10:11

  Радник Міністра інформаційної політики України Сергій Костинський написав заяву в Прокуратуру АР Крим за фактом чергового затримання «кримською поліцією» членів знімальної групи телеканалу «Інтер» Юлії Крючкової та Віталія Зятковського.

  За словами Костинського, журналісти телеканалу «Інтер» затримувались в останні місяці в Криму вже двічі – 21 травня та 24 серпня. «Кожного разу представники так званої кримської поліції перешкоджали журналістам висвітлювати мирні акції українських активістів, що були присвячені Дню вишиванки та Дню незалежності України», – сказав радник Міністра.

  Він наполягає на тому, що дії «поліцейських» носять системний характер й містять ознаки злочинів, передбачених статтею 171 Кримінального кодексу України «Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста».

  Костинський розказав, що в заяву також увійшли факти затримання українських активістів в Сімферополі та Керчі, й осудження останніх незаконно утвореним судовим органом.

  Радник Міністра вважає, що вчинені дії містять ознаки злочинів, передбачених статтею 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками», статтею 170 «Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій», статтею 340 «Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій» Кримінального кодексу України.

  «Закликаю мешканців Криму продовжувати надавати органам прокуратури докази злочинної діяльності посадових осіб окупаційної влади. Тимчасова окупація півострова не є причиною не дотримуватись на цій території українського законодавства», – заявив Костинський.

  Нагадаємо, в серпні МІП організувало спільну прес-конференцію

   із Прокуратурою АРК щодо результатів роботи органів прокуратури України в першій половині 2015 р. в рамках реалізації програми “Відкрита влада” та комунікаційної кампанії “Крим – це Україна”. 

  Перша заява щодо порушення прав журналістів в окупованому Криму була направлена в Прокуратуру АРК ще в квітні поточного року.