• In English
 • Павло Полянський: МОН спростило процедури отримання документів про освіту для дітей з Криму та Донецької, Луганської областей
  опубліковано 02 вересня 2015 року о 18:47

  У школах, що знаходяться на підконтрольній українській владі території Донецької і Луганської областей, відбулися Перші дзвоники й розпочався навчальний рік. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський в ефірі програми «Виміри життя» 2 вересня 2015 року.

  Павло Полянський підкреслив, що діти на окупованих територіях Криму та на Сході країни – це українські діти. Міністерство освіти і науки України пішло на безпрецедентні кроки лібералізації процедури отримання дітьми з Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей українських документів про освіту, бо законодавчі акти і процедури, які розраховані на мирний час, в цьому випадку не працюють.

  За словами заступника Міністра, цього року, як і в минулому, всі діти, хто мав бажання, з окупованих територій отримали свідоцтва про закінчення дев’ятого класу та атестати про закінчення 11 класів. «Кожна українська школа отримала право приймати дистанційно на екстернат дітей. Це проходило в формах коротких співбесід. І для цих дітей – це шанс отримати якісну освіту»,- наголосив Павло Полянський.

  Як повідомив Павло Полянський, в цьому році випускникам із Криму було видано 285 свідоцтв про закінчення базової середньої освіти, атестатів про повну загальну середню освіту – 293. Учням з непідконтрольній українській державі території Донецької області – майже 21,5 тисячі свідоцтв і понад 16 тисяч атестатів.

  Заступник Міністра нагадав, що у 21 сторіччі існують різні форми освіти, в тому числі дистанційна освіта, екстернат та он-лайн-навчання. Павло Полянський зазначив, он-лайн-навчання – це процес, що не потребує в кінцевому результаті документа про закінчення. Своєю чергою, дистанційна освіта передбачає, що на її підставі людина отримає документи про її закінчення. Як результат, така освіта може використовуватися не тільки для дітей з Криму та непідконтрольних українській державі територій Донецької та Луганської областей, а й для всіх бажаючих. «Он-лайн-освіта це не тільки те, що в тренді сьогодні. Це стає рівноправною формою здобуття освіти»,- додав Павло Полянський.

  Під час ефіру заступник Міністра також повідомив, що Міністерство освіти і науки надало методичні рекомендації щодо використання старих підручників на той час, поки не будуть завезені нові до шкіл. За словами Павла Полянського, за ініціативою батьків, МОН цього року внесло зміни для програм 4-х та 7-х класів, що становлять всього від 3 до 7% від усієї програми цих класів.