• In English
 • Уряд створить робочі групи для адаптації власних повноважень під систему координат децентралізації, - Геннадій Зубко
  опубліковано 02 вересня 2015 року о 16:42

  Уряд створить робочі групи для адаптації власних повноважень під систему координат децентралізації. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, коментуючи результати засідання Уряду. За словами Віце-прем’єр-міністра, передача повноважень на місця передбачає реформування систем освіти, охорони здоров'я, соціального захисту.

  Геннадій Зубко зазначив, що науково-дослідними установами проведено і представлено аналіз чинного законодавства у 22 сферах діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування у контексті децентралізації владних повноважень.

  «Наша задача – виписати ефективний, розумний алгоритм створення нової системи та передачі повноважень. Важливо, щоб ця передача відбулася без різного роду ексцесів та «розривів», які можуть нести репутаційні ризики для реформи децентралізації. Адже нашою кінцевою спільною метою є створення безпечного та комфортного середовища для життя людини в Україні. Досягти цього можна лише шляхом побудови ефективної системи влади», - підкреслив урядовець.

  Згідно з рішенням Уряду, Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я, Мінсоцполітики, іншим міністерствам та центральним органам виконавчої влади, обласним державним адміністраціям доручено утворити робочі групи з питань децентралізації повноважень органів виконавчої влади у відповідних сферах. Крім того, будуть розроблені та затверджені державні стандарти якості медичних, освітніх, адміністративних, соціальних та інших послуг, що надаються населенню.

  Довідково

  Відповідно до Коаліційної Угоди, укладеної учасниками коаліції депутатських фракцій Верховної Ради України VIII скликання, Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки, серед пріоритетів визначено конституційну реформу, децентралізацію та реформу публічної адміністрації і місцевого самоврядування.