• In English
 • Землі для учасників АТО: У Запорізькій області зарезервували більше 270 гектарів вільних наділів
  опубліковано 02 вересня 2015 року о 16:29

  Фахівці землевпорядної служби Запорізької області працюють над формуванням реєстру вільних земельних ділянок, що можуть бути передані учасникам АТО. Землі сільськогосподарського призначення державної власності розташовані у Запорізькому та Мелітопольському районах регіону. Загальна площа наділів складає 277,21 гектарів.

  У інших районах області землевпорядники продовжують пошук вільних ділянок для військових. Відомості про земельні масиви спеціалісти заносять до загальної бази даних, яка щотижнево оновлюється в он-лайн режимі. Учасники АТО та члени родин загиблих воїнів можуть ознайомитись з переліком вільних земель на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

  З початку запровадження ініціативи про надання земельних ділянок учасникам АТО у запорізькому регіоні військові подали 920 заяв на отримання землі. Землевпорядники ухвалили 525 рішень про надання дозволів на розробку документації із землеустрою на наділи загальною площею 320,85 гектарів. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

  Найбільшу кількість земельних ділянок учасники АТО отримають на  території Запорізького та Бердянського районів, а також у м. Бердянськ (сумарно майже 70% від загальної кількості). Основну частку всіх наділів використають для ведення садівництва.

   

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.