• In English
 • Арсеній Яценюк щодо ініціативи про підвищення соціальних стандартів: "Переконаний, що парламентська коаліція буде разом із нами"
  опубліковано 02 вересня 2015 року о 14:45

  «Для країни необхідна підтримка реформістських законів Уряду України, і тут Парламент повинен бути єдиний в своєму прагненні підвищити соціальні стандарти, заробітні плати і пенсії, як це пропонує Уряд України», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 2 вересня.

  Він нагадав, що Уряд вийшов з пропозицією щодо підвищення з 1 вересня поточного року заробітних плат, пенсій, виплат,  соціальних стандартів і мінімальної заробітної платні.

  «Ми з Президентом країни спільно проведемо засідання Кабінету Міністрів України. На цьому засіданні ми хочемо підготувати і подати до Парламенту декілька проектів законів. У першу чергу Парламент повинен розглянути і підтримати ініціативу Уряду і Президента – і переконаний, що парламентська коаліція буде разом із нами - щодо підвищення всіх соціальних стандартів», - наголосив Арсеній Яценюк.

  До Парламенту також буде внесений законопроект, пов'язаний із проектом закону щодо підвищення соціальних стандартів, -  про списання боргів.

  Арсеній Яценюк нагадав, що завдяки переговорній групі Уряду України, яку очолювала Міністр фінансів України Наталія Яресько, вдалося списати 4 мільярди доларів боргів, «які ми повинні були віддати, але нам не було чим їх віддавати»: «Незважаючи на складні перемовини і протистояння у процесі перемовин – адже кредитори хотіли отримувати все, - нам вдалось списати 4 мільярди доларів США і перенести виплату кредитів на чотири роки.  Тобто з 2015 до 2019 Україна не буде гасити тіло комерційного кредиту».

  Ще один законопроект, який буде внесений до Верховної Ради, - це внесення змін до кримінально-процесуального закону. Арсеній Яценюк нагадав, що на доручення Уряду України протягом року були арештовані грошові кошти і цінні папери на понад 1,5 мільярда доларів США, які належали оточенню Віктора Януковича.

  Проте, підкреслив він, судова система поки що не змогла провести процедуру конфіскації активів, які належали попередньому режиму: «Із цією метою Уряд України розробив проект закону про запровадження особливого порядку спеціальної конфіскації і внесення змін до статті 100 кримінально-процесуального закону».

  «Із цими трьома законопроектами ми будемо звертатись до Парламенту з тим, щоб невідкладно їх проголосувати і дати можливість далі в країні проводити реформи, підвищувати соціальні стандарти, списати борги і конфіскувати активи колишніх соратників режиму Віктора Януковича і відповідним чином дати можливість Україні поповнити і свої бюджетні резерви, стабілізувати фінансову ситуацію в країні», - підкреслив Глава Уряду.

  Він зазначив, що Парламент підтримав пропозицію Уряду України і ратифікував угоду про виділення 900 мільйонів доларів на реконструкцію Бортницької станції аерації: «Нарешті це відбулось. У нас є необхідні кошти і зараз невідкладно необхідно розпочати процес реконструкції  Бортницької станції і освоєння всіх коштів, які нам вдалось отримати від наших західних партнерів».

  Арсеній Яценюк висловив сподівання, що Парламент України і далі буде голосувати за необхідні для країни закони, «незважаючи на політичні перипетії, які, природно, існують в кожному парламенті, в тому числі і в українському»: «Основне завдання зараз всіх політичних сил – підтримувати реформи і голосувати за ті закони, які необхідні для України і для українців».