• In English
 • Державні мовники висвітлюватимуть заходи, присвячені 50-річчю прем'єри фільму "Тіні забутих предків"
  опубліковано 02 вересня 2015 року о 12:41

  Держкомтелерадіо вжито заходів для забезпечення широкого висвітлення урочистостей з нагоди 50-річчя прем’єри художнього фільму «Тіні забутих предків».

  Зокрема, НТКУ та НРКУ транслюватимуть репортажі з урочистого вечора 4 вересня у кінотеатрі «Україна», де 50 років тому власне і відбулась прем’єра фільму. Обласні ТРК висвітлюватимуть урочистості, які пройдуть на регіональному рівні. Зокрема, 4 вересня заплановано одночасний показ відновленої версії стрічки у великих містах України просто неба і в місцевих кінотеатрах.

  Серед запланованих Кабінетом Міністрів заходів із відзначення ювілейної дати - урочистості, які відбудуться в Національній кіностудії ім. О.Довженка до Дня українського кіно 11 вересня, тематична виставка в Національному художньому музеї України, яка запланована на кінець жовтня. Всі ці події знайдуть своє відображення в інформаційних випусках державних мовників.

  Нагадаємо, художній фільм «Тіні забутих предків» за однойменною повістю Михайла Коцюбинського зняв режисер Сергій Параджанов, оператором стрічки був Юрій Іллєнко. Головні ролі - Івана та Марічки – зіграли Іван Миколайчук та Лариса Кадочникова. Зйомки фільму тривали в 1963-1964 роках. Прем’єрний кінопоказ цього фільму увійшов в історію не тільки як мистецька подія, але і як один із найзначніших громадських протестів проти репресивного радянського режиму в Україні.