• In English
 • Експерти прикордонних та митних служб України і Республіки Польща обговорили питання спільного контролю в пунктах пропуску
  опубліковано 01 вересня 2015 року о 10:15

  У пункті пропуску «Рава-Руська – Хребенне» відбулася  зустріч експертів прикордонних та митних служб України і Республіки Польща з питань організації спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-польському державному кордоні.

  У зустрічі взяли участь начальник управління прикордонного контролю  Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Державної прикордонної служби України  генерал-майор Юрій Лисюк,  начальник  Прикордонного Управління Головної Комендатури Прикордонної варти полковник Анджей Даугілевіч та представники МЗС і ДФС України.

  Учасники зустрічі обговорили можливість практичного  запровадження спільного контролю у пункті пропуску «Рава-Руська – Хребенне» та його поширення на інші пункти пропуску на українсько-польському державному кордоні. Під час зустрічі було обговорено законні підстави здійснення спільного контролю в одному місці. Були визначені напрямки роботи щодо змін, які необхідно внести до діючої угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво під час здійснення контролю осіб, транспортних засобів і вантажів, які перетинають українсько-польський державний кордон від 25.06.2001.

    Українська сторона акцентувала увагу, що питання запровадження спільного контролю є дуже актуальним з ряду причин, а саме: підписанням Президентом України указу, яким на Держприкордонслужбу покладено завдання щодо вжиття термінових заходів з укладання міжнародних договорів з суміжними країнами стосовно організації спільного контролю; затвердженням Урядом України плану заходів з організації спільної оперативної охорони державного кордону з державами – членами Євросоюзу; завершенням робіт щодо імплементації плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України; схваленням Урядом України проекту договору щодо отримання пільгового кредиту на 100 млн. євро від Республіки Польща, який буде використано для розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні.

  На сьогодні Україною виконано усі умови, необхідні для дотримання принципу паритетності під час здійснення спільного контролю та поновлення здійснення такого контролю на території України.

  Водночас на зустрічі польська сторона підтримала необхідність збільшення кількості пунктів пропуску для проведення спільного контролю та висловила готовність розглядати питання запровадження спільного контролю лише в пунктах пропуску на території Республіки Польща.

  Свої пропозиції щодо визначення пунктів пропуску, де можливе запровадження спільного контролю польська сторона надасть через два-три місяці після проведення детального аналізу наявної інфраструктури для розміщення контрольних служб обох сторін, інтенсивності руху осіб, транспортних засобів і вантажів через державний кордон та узгодить це питання із заінтересованими інституціями Польщі.

  Для здійснення спільного контролю у пунктах пропуску на українській території необхідно спільно опрацювати нову угоду з урахуванням положень Кодексу Шенгенських кордонів та рекомендацій Європейської Комісії.

  Польська сторона вже розпочала опрацювання пропозицій до нового проекту угоди і на зустрічі це продемонструвала. Також висловила свою згоду щодо продовження консультацій в напрямку запровадження спільного контролю.