• In English
 • Привітання Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина із Днем шахтаря
  опубліковано 30 серпня 2015 року о 15:09

  Шановні працівники  вугільної галузі України!

   

  Дозвольте щиро привітати вас із професійним святом – Днем шахтаря!

  Це свято почалося з геройського вчинку шахтаря майже сто років тому. Геройською є Вашa робота і сьогодні. Сьогодні саме шахтарі: прохідники, механіки, маркшейдери та багато інших фахівців забезпечують наші електростанції вугіллям, таким необхідним у цей непростий час. 

  Шахтарі не припинили видобування попри постійні обстріли шахт та вугільних підприємств, попри величезну небезпеку, яка загрожує їм щодня під час роботи в українських шахтах. Як тим, хто видобуває вугілля поруч з лінією розмежування, так і тим, хто  опинився в заручниках у терористів.

  Робота шахтаря — це щодня відважний вчинок, не лише через бойові дії. За багато років у галузі зібралося чимало проблем, і сьогодні, після Революції Гідності, ми можемо відверто про них говорити.

  Йдеться і про монополізм олігархів, і непрозора приватизація попередніх років, і нехтування інтересами профспілок, і розкрадання мільярдних дотацій, які були призначені для розвитку.

  Все це роками не давало гірникам розвиватися та отримувати гідну подяку від країни. Все це нам потрібно змінити, працюючи разом, пліч-о-пліч з Урядом, долаючи спротив олігархічної системи.

  Бо Ваша робота — одна з основ енергетичної незалежності країни, спокою кожного громадянина. Розроблена Міненерговугілля спільно з експертами програма розвитку галузі передбачає збільшення видобутку, модернізацію шахт, інвестиції в обладнання та максимальну увагу до умов роботи представників усіх гірничих професій.

  Звісно, нам не уникнути оптимізації: реформи почалися, і галузь повинна бути прибутковою.  Але саме Ваша відданість роботі дозволяє вірити, що в нас є всі можливості для успіху.

  Щоб зрозуміти проблеми та потреби гірників, не обов’язково мати гірничу освіту. Не потрібно мати спеціальних знань чи вмінь, аби побачити, що робота шахтарів – це героїчні праця, яка дозволяє українцях вмикати світло в своїх оселях, незалежно від того яка погода чи політика за вікном.

  Переконаний, щоб змінити роботу галузі та поліпшити життя гірників досить з належною вдячністю та повагою до Вашої непростої праці крок за кроком впроваджувати якісно інші підходи до роботи галузі.

  Саме це і робить команда Міненерговугілля спільно із усіма небайдужими до кращого майбутнього України.

  Щира подяка Вам: гірникам, ветеранам галузі, і всім, хто нині працює на гірничодобувних та гірничозбагачувальних підприємствах.

  Зичу вам та вашим родинам тепла і затишку, добра і щастя, оптимізму і  наснаги для праці!

   

  З повагою

   

  Міністр                                                                                              В.Демчишин