• In English
 • Олексій Павленко: Україна суттєво збільшила аграрний експорт до основних ринків
  опубліковано 28 серпня 2015 року о 18:15

  Сільське господарство забезпечує 14% загального обсягу ВВП та залишається експортною галуззю №1 в Україні. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час засідання Кабінету Міністрів України.

  Експорт аграрної продукції забезпечує чисте надходження валюти в обсягах до 30 млн. доларів США щодня. Зовнішньоторговельне сальдо за сільськогосподарською продукцією за перші 6 місяців поточного року покращилося на 250 млн. дол. США.

  Завдяки системній диверсифікації Україна суттєво збільшила постачання до ключових країн. Зокрема, експорт продукції до США збільшено на 36%, в Азію — на 10%, до країн Євросоюзу — на 6%. У той саме час доля РФ у загальному аграрному експорті взагалі впала до 2%. «Постачання до країн СНД зменшилися на 31%. Багато йде спекуляцій стосовно Російської Федерації. Можу сказати тільки одне — на хліб нафту не намажеш», — сказав Олексій Павленко.

  Міністр підкреслив, що Україна розширює вплив на глобальну продовольчу безпеку та виходить на нові зовнішні ринки. Зокрема, попри обмеження з боку Митного Союзу, знято тимчасові обмеження на експорт українського молока та м’яса до Казахстану. Дві українських компанії отримали дозвіл на експорт яєць до Ізраїлю. Парафовано угоду про зону вільної торгівлі з Канадою, що, безумовно, відкриває нові можливості для українського аграрного сектору.

  Чи не найдинамічнішою є співпраця України з Китайською Народною Республікою. За 7 місяців поточного року аграрний експорт до Піднебесної склав 889,7 млн. доларів США, що більше ніж у 2 рази за відповідний період 2014 року (407 млн. дол. США). «Саме відкриття нових ринків — наше повсякденне завдання, яка дасть можливість виконати плани з валютної виручки», — сказав Міністр. Він додав, що лише від експорту зернових за другий квартал 2015 року Україна очікує надходження до 4 млрд. дол. США, що на 12% більше, аніж торік.