• In English
  • Представники іноземної делегації ознайомилися з інноваціями прикордонного контролю
    опубліковано 28 серпня 2015 року о 18:10

    Сьогодні в аеропорту «Бориспіль» Голова Консультативної місії ЄС з реформування цивільного сектору безпеки Калман Міжей, а також  представники іноземних дипломатичних установ ознайомилися з інноваціями щодо покращення процедур прикордонного контролю.      Перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк презентував представникам іноземної делегації Стратегію розвитку прикордонного відомства, а також  запроваджений пілотний проект реформування підрозділів Державної прикордонної служби України.

    Також високоповажним гостям було представлено нову форму одягу для особового складу Держприкордонслужби та прикордонний   інформаційно-сервісний центр, який дає можливість кожному бажаючому отримати безкоштовну інформацію з прикордонних питань.            У рамках запровадження заходів з лібералізації візового режиму з ЄС учасники ознайомились також із інноваціями в прикордонному контролі, а саме із можливостями систем для зчитування біометричних паспортів, систем автоматичного біометричного контролю. Для спрощення процедури прикордонного контролю було встановлено спеціальні експрес-лінії, а також запроваджено  систему оцінювання роботи прикордонника. Тепер кожен пасажир має право і можливість виставити оцінку інспектору, який здійснював паспортний контроль.  Запровадження зазначених інновацій дало змогу суттєво скоротити термін проходження громадянами українського державного кордону з двох хвилин до 10 секунд та створити максимально комфортні умови для подорожуючих. Крім того, було зазначено, що  з 15 серпня перевірка документів здійснюється як за українськими оперативними базами даних, так і за базами даних Інтерполу підключених до мереж Держприкордонслужби, що дозволило підвищити безпекову складову.  Крім того, під час проходження другої лінії, а саме проведення  додаткової перевірки осіб, відносно яких виникли підозри було встановлено обладнання для контролю з використанням відбитків пальців. На сьогодні такі системи встановлені вже у 44 пунктах пропуску через державний кордон.

    Наприкінці заходу Голова Консультативної місії ЄС з реформування цивільного сектору безпеки Калман Міжей подякував прикордонникам за проведену роботу та відзначив, що завдяки цим зусиллям під час проведення заходів прикордонного контролю вдалось зберегти баланс між безпековими заходами та забезпеченням комфортності для громадян. Він також додав, що прикордонна служба  одна з найактивніших відомств з реалізації євроінтеграційних заходів та запевнив щодо подальшої підтримки в її прагненнях до розвитку.