• In English
 • Мінекономрозвитку разом із ПРООН започаткували проект розвитку об'єднань малого і середнього бізнесу в Україні на 1,053 млн. доларів
  опубліковано 27 серпня 2015 року о 18:40

  27 серпня стартував проект «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», загальний бюджет якого складає 1,053 млн. доларів США. Проект працюватиме над прискоренням розвитку сектора МСП в Україні шляхом зміцнення потенціалу бізнес-об’єднань, які долучатимуться до активізації діалогу між приватним та державним секторами. Партнерами у реалізації стали Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) за фінансової підтримки Уряду Швейцарії.

  «Бізнес-об’єднання в Україні роздрібнені й з малою кількістю учасників, вони не здатні забезпечити репрезентативне представництво інтересів малих і середніх підприємств, у тому числі і у стратегії розвитку МСП, формуванні нормативно-правової бази та інфраструктури МСП в Україні. Ми сподіваємося, що проект, який ми започатковуємо сьогодні, сприятиме появі міцних об’єднань, які мобілізують МСП та представлятимуть їхні інтереси, та на базі яких у майбутньому будуть створюватися потужні саморегульовані організації  МСП. Я хотіла б особливо подякувати ПРООН, Уряду Швейцарії та Швейцарському бюро співробітництва в Україні за підтримку цієї важливої ініціативи», - заявила Юлія Клименко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, на церемонії підписання проектного документу у Мінекономрозвитку.

  Вона нагадала, що у середньому та малому бізнесі в Україні сьогодні зайнято майже 60% працездатного населення, а також відбувається 52,2% продажів товарів та послуг.

  “Український Уряд докладає всіх зусиль, щоб зменшити нормативне та адміністративне навантаження на підприємців. Реформи для малого та середнього підприємництва і особливо - комплекс законопроектів з дерегуляції, ставить на меті створити комфортні умови, щоб підприємства займались операційною діяльністю, а не витрачали час та зусилля на отримання дозволів і ліцензій”, - підкреслила заступник Міністра .

  Новий проект спрямовує свої зусилля на розробку та впровадження індивідуалізованої програми зміцнення потенціалу бізнес-об’єднань по всій Україні, що сприятиме посиленню їх інституційної, організаційної та фінансової спроможності щодо представництва інтересів приватного сектора та сприятиме здійсненню енергійнішої, ефективнішої та більш професійної співпраці між державним і приватним секторами. Проект передбачає реалізацію чотирьох фундаментальних взаємопов’язаних напрямків:

  зміцнення організаційного потенціалу бізнес-об’єднань і збільшення чисельності їхніх членів;

  поліпшення послуг, надаваних бізнес-об’єднаннями малим і середнім підприємствам;

  зміцнення адвокаційної діяльності та посередницького потенціалу бізнес-об’єднань;

  підтримка і заохочення державно-приватного діалогу.

  «Ми очікуємо, що проект позитивно вплине на здатність бізнес-об’єднань ефективно працювати, покращить їхню організаційну та фінансову стабільність і допоможе їм зростати, щоб вони могли виконувати свою природну роль як компонент інфраструктури підтримки МСП”, - сказав Янтомас Хімстра, Директор ПРООН в Україні. “Понад 20 років ПРООН працює в Україні, щоб подолати бідність, зменшити нерівність і підвищити рівень життя, зокрема шляхом підтримання ініціатив із розвитку приватного сектора, і ми готові й далі надавати всю можливу технічну допомогу Уряду в його реформаторських зусиллях», - додав він.

  «У рамках нової прийнятої стратегії співробітництва Швейцарії з Україною на 2015-2018 роки ми прагнемо допомогти у створенні більш сприятливих умов для бізнесу. Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань виділив 1 млн. .  дол. США на підтримку розбудови спроможності бізнес-асоціацій, які могли б належним чином представляти інтереси МСП та всіх макрорегіонів України, зокрема й східних», – заявив Гуідо Бельтрані, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні.