• In English
 • Володимир Жиденко: "Новий Закон має дисциплінувати водіїв транспортних засобів та учасників дорожнього руху"
  опубліковано 27 серпня 2015 року о 17:39

  Перший заступник начальника департаменту юридичного забезпечення МВС України Володимир Жиденко розповів про запровадження автоматичної фото- та відеофіксації адміністративних правопорушень, відповідальність за них, а також уведення нової статті до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Сьогодні, 27 серпня, під час брифінгу перший заступник начальника департаменту юридичного забезпечення МВС України Володимир Жиденко повідомив, що прийнятий Закон є одним з етапів реформування правоохоронних органів. Він передбачає спрощення взаємовідносин учасників дорожнього руху з працівниками правоохоронних органів та подолання корупційної складової. Крім того, цей Закон має дисциплінувати водіїв транспортних засобів, аби знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.

  «Перш за все, хотів би зупинитися на запровадженні автоматичної фото- і відеофіксації адміністративних правопорушень. У випадках вчинення правопорушень, зафіксованих в автоматичному режимі, суб’єктом правопорушення є юридична або фізична особа, за якою зареєстровано транспортний засіб. Це не стосується випадків, коли транспортний засіб чи його номерний знак вибули з володіння правовласника внаслідок протиправних дій інших осіб», – зазначив Володимир Жиденко.

  Він також додав, що у разі, коли транспортний засіб зареєстровано за межами території України і він, відповідно до законодавства, не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності притягатиметься особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.

  «У Кодекс України про адміністративні правопорушення введено нову статтю - 279-3. Відповідно до неї, власники транспортних засобів звільняються від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, в разі, коли протягом 14 днів з моменту отримання постанови про накладення адміністративного стягнення особа, яка керувала транспортним засобом, звернеться особисто до уповноваженого підрозділу Національної поліції із відповідною заявою. В такому випадку постанова про притягнення до адміністративної відповідальності скасовується, - зауважив перший заступник начальника департаменту юридичного забезпечення МВС України.

  Водночас Володимир Жиденко зазначив, що власники мають право регресу до осіб, які керували транспортним засобом у момент вчинення правопорушення.

  Крім того, у випадку вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху зафіксованих не в автоматичному режимі, відповідальність несуть особи, які керували транспортним засобом.

  Повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, вчинені у сфері безпеки дорожнього руху, пропонується надати уповноваженим працівникам новостворених підрозділів патрульної служби поліції. Ухвалення рішень щодо позбавлення права керування транспортним засобом залишаються в компетенції судів.