• In English
 • Подання до Європейського суду з прав людини 4-го позову проти Росії - захист громадян на юридичному фронті, - Мін'юст
  опубліковано 27 серпня 2015 року о 16:33

  Міністерство юстиції напрацювало і подало до Європейського суду з прав людини четверту міждержавну заяву «Україна проти Росії», захищаючи на юридичному фронті громадян, які постраждали внаслідок агресії Росії. Про це йшлося на брифінгу за участю Першого заступника Міністра юстиції Наталії Севостьянової, заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Петухова та Урядового уповноваженого з ЄСПЛ Бориса Бабіна.

  «Вже рік триває російська агресія проти України. Міністерство юстиції активно працює на юридичному фронті, аби захищати наших громадян, які знаходяться на окупованій території, які постраждали від постійних порушень їхніх прав як в окупованому Криму, так і на Донбасі в зоні проведення АТО», - наголосила Наталія Севостьянова.

  Міністерство юстиції вже напрацювало і подало до Європейського суду з прав людини четверту міждержавну заяву «Україна проти Росії».

  «Після так званих Мінських угод, після встановлення окупаційного режиму РФ не тільки в Криму, а й в окремих районах Донецької та Луганської областей можна стверджувати про періодичні або постійні порушення прав людини, передбачені Європейською конвенцією, - зазначив Борис Бабін. - І саме тому ми склали нову міждержавну заяву з метою максимальної документації цих фактів та встановлення ЄСПЛ відповідних порушень».

  Борис Бабін наголосив, що як в Криму, так і на Донбасі «порушують практично всі права людини, передбачені Європейською конвенцією та протоколами до неї». Зокрема, йдеться про численні факти загибелі населення в результаті бойових дій, катування, утримання заручників, обшуки активістів, шкіл, релігійних установ, відчуження культових споруд. Йдеться і про заборону окремих релігійних організацій, закриття та обмеження діяльності незалежних засобів масової інформації, обмеження окупаційною владою права на мирне зібрання тощо. При цьому люди позбавлені права на справедливий суд.

  Водночас кожен громадянин, який постраждав від агресії РФ, може звернутися з індивідуальною заявою до європейської Феміди.

  «Кожен українець може також звернутися до центру безоплатної правової допомоги щодо підготовки індивідуальної заяви до Європейського суду з прав людини, якщо втратив майно, або ви чи ваші близькі постраждали від агресії Російської Федерації», - зазначила Наталія Севостьянова.

  Перший заступник Міністра наголосила, згідно з урядовим рішенням 100 центрів безоплатної правової допомоги будуть надавати допомогу й внутрішньо переміщеним особам, які постраждали від конфлікту.

  Окрім цього, Уряд розробив зміни до законодавства щодо спрощення оформлення документів громадянам України, які проживають на території Криму.

  Як поінформував Сергій Петухов, йдеться, зокрема, про оформлення свідоцтв про народження та смерть. Пропонується розглядати у судовому порядку питання щодо встановлення факту народження чи смерті упродовж 24 годин. Для цього громадянин з Криму повинен буде один раз прибути у найближчий населений пункт на території України, звернутися до суду про встановлення відповідного факту та на підставі судового рішення оформити відповідні свідоцтва.

  «Ми сподіваємося, що Парламент першочергово підтримає зміни у вересні, як тільки розпочне свою роботу», - висловила впевненість Наталія Севостьянова.