• In English
 • Державна програма підтримки українських міст працює: чотири міста отримають 100 млн. грн. на придбання нових трамвайних вагонів
  опубліковано 27 серпня 2015 року о 10:54

  Уряд України виділив субвенцію з державного бюджету у розмірі 100 млн. грн. на оновлення трамвайного парку українських міст. Таке рішення закріплене в постанові Кабміну № 608 від 19 серпня 2015 року «Про затвердження Порядку та умов надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання нових трамвайних вагонів вітчизняного виробництва для комунального електротранспорту».

  За умовами програми держава оплатить 30% вартості нових трамваїв у тих містах, чия влада виділить інші 70% із місцевих бюджетів. Обов’язковою вимогою реалізації цього проекту є забезпечення локалізації вітчизняного виробництва на рівні не менш як 65%. Також за умовами Порядку трамвайні вагони повинні бути оснащені імпульсним керуванням тяговими двигунами та пристосованими для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, а також маломобільних груп населення

  У березні поточного року Міністерство інфраструктури направило 16 запитів до міських голів населених пунктів, де функціонує трамвай, за винятком окупованих територій на півдні та сході країни. Спочатку зацікавленість у програмі висловили 8 міст, проте в чотирьох з них міські ради не схвалили виділення коштів на придбання нових вагонів. Таким чином 100 млн. грн. з держбюджету було поділено між Києвом, Львовом, Одесою і Маріуполем, міська влада яких виділила необхідні кошти. Державна субвенція була розділена між містами залежно від того, скільки місто залучало власних коштів на оновлення парку. Отже, обсяг субвенції для Києва склав 49,3 млн. грн., Львова – 41,7 млн. грн., Одеси – 4,5 млн. грн., Маріуполя – 4,5 млн. грн. Відповідно з місцевих бюджетів на цю програму буде  спрямовано понад 230 млн. грн., що дозволить придбати до 20 нових трамваїв.

  «Програми на умовах співфінансування з місцевого та державного бюджетів - хороша практика для розвитку інфраструктури нашої країни, яку ми плануємо продовжувати і надалі. Хотілося б, щоб у майбутньому до таких проектів долучалося більше міст. Адже це чудова можливість оновлювати транспортний парк, заощаджуючи кошти місцевого бюджету. Сподіваюся успішність цієї програми стане прикладом для інших міст України, тому що наразі ми активно обговорюємо подібні проекти у співпраці с Міжнародними фінансовими організаціями. Сподіваємося, що міські голови займатимуть більш активну позицію і будуть використовувати такі можливості для розбудови свого міста», - зауважив Перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.