• In English
 • Цьогоріч до перших класів піде 414 тисяч дітей, - Сергій Квіт
  опубліковано 26 серпня 2015 року о 20:19

  26 серпня 2015 року у Будинку Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка відбулося розширене засідання Уряду за участю голів обласних державних адміністрацій, у якому взяв участь Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

  Під час виступу Міністр освіти і науки України повідомив, що у 2015/2016 навчальному році кількість учнів у школах збільшиться на 38 тисяч, і до  перших класів цьогоріч піде 414 тисяч дітей.

  Крім того, Сергій  Квіт зазначив, що на ремонтні роботи шкіл виділено близько 1 мільярда 155 мільйонів гривень.  Також в Україні планують побудувати нові школи. «Дві школи у Києві, три школи у Київській області, по одній в Полтавській і Тернопільській областях і до кінця року чотири школи у Львівській області», – повідомив Міністр.

  Як зазначив Сергій Квіт, Міністерством проведено значну роботу по розвантаженню шкільних програм для того, щоб зробити їх цікавішими для школярів. Окрім того, з 1 вересня у школах  впроваджуватимуть Концепцію національно-патріотичного виховання. Також за дорученням Прем’єр-міністра України в цьому році збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови: з 2-х до 3-х годин на тиждень у дев’ятих класах і з 3-х до 3,5 – у десятих і одинадцятих.

  Сергій Квіт наголосив, що Міністерством було скасовано 1600 документів щодо звітності у галузі. «На жаль, є випадки, коли на місцевому рівні ця звітність поновлюється», - зауважив Міністр та порадив обласним адміністраціям звернути увагу на цю проблему.

  Щодо оптимізації мережі малокомплектних шкіл Сергій Квіт зазначив, що вартість підготовки одного учня у таких школах на один рік складає понад 50 тисяч гривень і є невиправданою економічно. За словами Міністра, ці гроші можна використати для зміцнення матеріально-технічної, кадрової бази у школах областей. «Якісне навчання дітей у малоформатних школах неможливе. Через це учням буде складно вступити до університетів», - наголосив Міністр.

  Водночас Сергій Квіт зазначив, що процес оптимізації не торкнеться початкових шкіл. «Там, де дитина народилась, там вона і повинна ходити до початкової школи», - сказав Сергій Квіт.

  За словами Міністра, у Державному бюджеті закладені кошти на придбання приблизно 40 автобусів. У Харківській, Вінницькій, Луганській, Черкаській областях вже було закуплено 10 шкільних автобусів. Як пояснив Сергій Квіт, нестача автобусів – проблема системна, зокрема, чимало автобусів було надано для потреб АТО. «Ми намагаємось закласти кошти в бюджет на наступний рік для вирішення цього питання», - пояснив Сергій Квіт.

  Міністр повідомив про ліквідацію корупційних схем відбору та друку шкільних підручників. «Цього року на відкритому онлайн-конкурсі вчителі самі обирали підручники для 4-х і 7-х класів. Завдяки публічності та прозорості конкурсу не було подано жодної апеляції», - підкреслив Сергій Квіт. Окрім того, Міністерством також розробляється кілька проектів доступу учнів до електронних версій підручників.

  За словами Сергія Квіта, цього року держава забезпечила 255 млн. 307 тис. гривень на друк підручників. Другу половину коштів мають виділити місцеві бюджети. «Це можуть бути і субвенції, і кошти місцевих бюджетів. Розроблений Міністерством проект постанови надасть можливість виплат тим, хто не має заборгованості по субвенціях», - сказав Сергій Квіт.

  Міністр повідомив про скорочення мережі вищих навчальних закладів з низьким рівнем якості освіти. «За минулий рік ми у різний спосіб закрили 76 навчальних закладів – це були і об’єднання, і припинення дії ліцензії», – зазначив Сергій Квіт.

  Підбиваючи підсумки вступної кампанії, Міністр звернув увагу на те, що обираючи вищий навчальний заклад, абітурієнти стали більше цікавитися рівнем якості освіти, яку вони отримають.

  Сергій Квіт повідомив, що цього року до українських університетів вступило 477 тисяч осіб, в тому числі 307 тисяч першокурсників. Прийнято на навчання до вищих навчальних закладів 20 500 випускників шкіл з Луганської та Донецької областей та 963 випускники з Криму. «Наше завдання – створення сприятливих умов для дітей з окупованих територій. Для цього Міністерство готує низку урядових законодавчих ініціатив», – наголосив Сергій Квіт.