• In English
 • У Національній опері презентували мистецький захід "Європейська симфонія - Українській Незалежності" симфонічного оркестру I, CULTURE ORCHESTRA
  опубліковано 22 серпня 2015 року о 18:17

  У Національній опері презентували мистецький захід «Європейська симфонія — Українській Незалежності» симфонічного оркестру I, CULTURE ORCHESTRA/

  Прес-конференцію провели Віце-прем'єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, художній керівник та диригент I, CULTURE ORCHESTRA Кирило Карабиць, солістка I, CULTURE ORCHESTRA Ліза Батіашвілі, Директор Польського Інституту у Києві Ева Фігель, менеджер I, CULTURE Orchestra від Інституту Адама Міцкевича Ева Богуш-Мур та Генеральний директор Національної опери України Петро Чуприна.

  «Концерти оркестру I, CULTURE ORCHESTRA, які відбудуться 24 серпня в Києві є головною культурною подією цьогорічного відзначення Дня Незалежності. І символічно, що в час, коли Україна продовжує боротьбу за суверенітет і територіальну цілісність, колектив, який об’єднав музикантів з шести країн Східного партнерства та Республіки Польща, виступить саме в українській столиці, — сказав В’ячеслав Кириленко. — Переконаний, що ця подія вкотре покаже всьому світу, що майбутнє України в єднанні європейськими народами, які також стоять на принципах свободи, демократії і взаємоповаги».

  Віце-прем'єр-міністр – Міністр культури від імені всього Уряду подякував музикантам I, CULTURE ORCHESTRA та наголосив, що така підтримка важлива для українців.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін підкреслив, що хоч ідея створення такого симфонічного оркестру є польською ініціативою, але у теперішньому складі колективу найбільше представників з України. «Оркестр активно гастролює по різних країнах і цим підкреслює єдність країн Східного партнерства з західною частиною континенту, — сказав посол, — I, CULTURE ORCHESTRA виступить 24 серпня, щоб символічно підтримати Україну в її боротьбі за Незалежність і сказати, що ми віримо в українську перемогу».

  Художній керівник та диригент оркестру Кирило Карабиць підкреслив, що I, CULTURE ORCHESTRA зіграти концерт 24 серпня на Майдані Незалежності є важливою подією. «Ми прагнемо підтримати Україну в такі не прості часи, — зазначив він, — Для мене велика честь очолювати I, CULTURE ORCHESTRA і дуже приємно бачити молодих талановитих українців в цьому оркестрі. Важливо, що ми маємо можливість ставити в програми твори української музики. Адже, Україна має прекрасну, глибоку симфонічну музику».

  «Мені здається, що саме через музику, через культуру ми можемо показати сутність кожної країни, що собою являє ця країна», — додала Ліза Батіашвілі.

  Ідея проведення мистецьких заходів у виконанні симфонічного оркестру I, CULTURE ORCHESTRA на День Незалежності в Києві була обговорена і прийнято рішення під час візиту Віце-прем'єр-міністр – Міністр культури В’ячеслава Кириленка до Республіки Польща у лютому 2015р. Співорганізаторами заходу є Міністерство культури України, Міністерство культури та національної спадщини Польщі, Інститут Адама Міцкевича та Польський інститут.

  24 серпня о 16:00 в Національній опері відбудеться мистецький захід «Європейська симфонія — Українській Незалежності». Прозвучить Державний Гімн України, твори Миколи Лисенка, Сергія Прокоф’єва та Леоша Яначека.

  24 серпня починаючи з 21:00 на Майдані Незалежності звучатимуть твори Миколи Лисенка, Олександра Мосолова, Авета Тертеряна, Ігора Лободи, Антоніна Дворжака, Сулхана Цинцадзе та гімн Європейського Союзу «Ода до радості» Людвіга ван Бетховена.

  Симфонічний оркестр I, CULTURE ORCHESTRA — це 95 молодих найталановитіших музикантів з України, Польщі, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Молдови та Грузії. Місією оркестру є підтримка діалогу та поглиблення взаємозв’язків між Європейським Союзом та країнами Східного партнерства шляхом спільної музичної діяльності. Репетиції, концертні турне та виступи вчать молодих музикантів долати упередженість і будувати суспільство, засноване на взаємній довірі та повазі.