• In English
 • Представники українських громад з 21 країн світу зібралися у Києві
  опубліковано 22 серпня 2015 року о 18:19

  21 серпня в Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція «Закордонне українство й Україна: взаємодія на шляху утвердження Незалежності», організована Українською Всесвітньою Координаційною Радою (УВКР) при підтримці Міністерства культури України.

  Заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко привітав учасників науково-практичної конференції та зазначив, що Україна особливо потребує тісного партнерства з українцями всього світу у справі забезпечення інтересів і зміцнення своїх позицій на міжнародній арені.

  «Ви посли української культури, ми цінуємо ваш внесок у формування позитивного іміджу України в світі. За ініціативи Міністерства культури, Уряд реалізовує проект Інституту Тараса Шевченка, і підтримка цього проекту закордонним українством є надзвичайно важливою сьогодні», — додав він.

  На конференції зібралися представники українських громад з 21 країни світу, були присутні діячі культури і мистецтв, політики, науковці, вчителі.

  Під час конференції обговорили питання взаємодії нашої держави з українськими діаспорами в світі, протидії російській дезінформації та асиміляції українських діаспор, підвищення статусу закордонних українців та просування України в світі через можливості народної демократії.

  Також в рамках зустрічі були нагороджені переможці конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном», ініційованого і вперше проведеного Українською Всесвітньою Координаційною Радою. Переможцями конкурсу стали 13 вчителів української мови молодших і старших класів з 8 держав світу — Іспанії, Греції, Італії, Румунії, Казахстану, Королівства Нідерланди, Естонської Республіки та Придніпровської Молдавської Республіки.

  Завершилась конференція покладанням квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

  Довідково

  Українська всесвітня координаційна рада (УВКР) — спілка громадських (неурядових) організацій, які добровільно об'єднують українців для задоволення й захисту їхніх національно-культурних, мовних, освітніх, творчих, соціальних, економічних, вікових та інших спільних інтересів. Членами УВКР є українські громадські організації в Україні та за кордоном. За результатами ІІІ Форуму, УВКР нараховує більше 382 членів-організацій.