• In English
 • Треба виходити на ринки з готовими продовольчими товарами, де буде написано: "Якісно зроблено в Україні", - Арсеній Яценюк
  опубліковано 21 серпня 2015 року о 16:05

  Україні необхідно відходити від сировинної складової в аграрному секторі, спільно з внутрішніми і зовнішніми інвесторами будувати переробку, створювати робочі місця і захоплювати не тільки ринки через експорт зернових, але й виходити на ринки з якісними продовольчими товарами, де буде написано: «Якісно зроблено в Україні». Таку заяву Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зробив у п’ятницю, 21 серпня, на нараді із основними зернотрейдерами у Переяславі-Хмельницькому.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що дуже багато зроблено щодо дерегуляції, в спрощенні процедур і реальній боротьбі з корупцією і хабарництвом в аграрному секторі: «Ми скоротили низку сертифікатів, низку свідоцтв, скоротили процедури. І ліквідували низку інспекцій, як наприклад сільськогосподарська інспекція, які були ще одним тягарем на тілі українського аграрного сектору. І зараз необхідно рухатися далі для того, щоби обсяги врожаю і, основне, це переробки сільськогосподарської продукції збільшувалися».

  Він зазначив, що за підсумками Українсько-американського бізнес-форуму у США реалізуються проекти в аграрному секторі на кілька сотень мільйонів доларів.

  Глава Уряду також повідомив, що у жовтні до України прибуде Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер, і саме інвестиції в українське виробництво продовольства будуть предметом особливої розмови з нею.

  «Тобто нам потрібна переробка в аграрному секторі. Виходити на зовнішні ринки не тільки з зерновими, а з готовою продукцією, яка має додану вартість, може конкурувати. А сьогодні вона може конкурувати з будь-якою іншою іноземною продукцією», - підкреслив він.

  «Аграрний сектор сьогодні був, є і буде ключовим сектором», - наголосив Глава Уряду.

  Уряд іде шляхом модернізації цього сектору: «Модернізації, захоплення нових ринків і переходу від просто експорту зернових до експорту готової продукції».