• In English
 • Мінприроди доповіло Валерію Вощевському про екологічний стан річки Псел
  опубліковано 21 серпня 2015 року о 14:08

  На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Валерія Вощевського Міністерство екології та природних ресурсів доповіло про ліквідацію забруднення води на ділянці річки Псел у Сумській області.

  Так, 24 липня на ділянці р. Псел від місця скиду зворотних вод КП «Міськводоканал» Сумської міськради, уздовж 150-200 м за течією, спостерігалося забруднення водного плеса невідомими частками.

  Мінприроди проінформувало, що Держекоінспекція провела обстеження акваторії р. Псел поблизу скидного колектора КП «Міськводоканал» та виявила на поверхні води плаваючі залишки активного мулу та мулових відкладів.

  У відібраних пробах води р. Псел було зафіксовано перевищення фонових показників по завислих речовинах (у 5 разів), азоту амонійному (у 6 разів), органічних речовинах (у 8 разів), фосфатах (більш ніж у 4 рази) та нітратах (більш ніж у 26 разів).

  За даними Держводагентства, станом на 7 серпня вода на зазначеній ділянці річки чиста, решток мулу не спостерігається.

  Як зазначили у Мінприроди, Сумське обласне управління водних ресурсів забезпечує постійний контроль за якістю води у створі нижче скиду (с. Червоне) та продовжує моніторинг поверхневих вод на р. Псел.

  «Звертаю увагу очільника Сум на незадовільну роботу загальноміських очисних споруд у місті. Прошу негайно вирішити це питання, – наголосив Валерій Вощевський. –  Закликаю керівників українських міст не відкладати в довгу шухляду вирішення проблем належного функціонування очисних споруд. Це надзвичайно важливо. Є проблеми – знаходьте шляхи для їх розв’язання, надавайте пропозиції Уряду, співпрацюйте з центральними органами влади».

  Як повідомлялося, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Міністерству екології та природних ресурсів, Державному агентству водного господарства і Державній екологічній інспекції України невідкладно вирішити проблему забруднення річки Псел на Сумщині.

  Також аналогічні доручення Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський дав у зв’язку із забрудненням річок: Рось, Саксагань, Південний Буг та Західний Буг.

  Нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський ініціював процес модернізації водного господарства, який передбачає залучення міжнародної технічної допомоги та інвестицій.