• In English
 • Мінприроди: Роботу щодо створення національного природного парку "Куяльницький" потрібно прискорити
  опубліковано 20 серпня 2015 року о 19:33

  Роботу щодо створення національного природного парку «Куяльницький» потрібно прискорити.  Про це заявив виконуючий обов’язки Міністра екології та природних ресурсів України під час зустрічі з заступником голови Одеської обласної ради Петром Хлицовим.

  Роботи щодо створення національного природного парку «Куяльницький» проводяться з 2009 року. 

  Мінприроди схвалило клопотання Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області щодо створення Парку загальною площею 9873,3 гектара на території земель запасу Іванівського (1059,9 гектара), Біляївського (1358,39 гектара), Комінтернівського (7370,01 гектара) районів Одеської області і м. Одеса (територія санаторію ім. Пирогова 85 гектарів).

  «Створення НПП «Куяльницький» забезпечить повноцінну комплексну охорону Куяльницького лиману та раціонального використання його ресурсів для відпочинку і оздоровлення населення. Тому вважаю доцільним максимально прискорити процес створення Національного природного парку «Куяльницький», – зазначив Сергій Курикін.

  Крім того, в.о. Міністра наголосив, що надання території Куяльницького лиману статусу національного природного парку «Куяльницький» та створення спеціальної адміністрації установи з відповідною кількістю штату і державним фінансуванням дозволить забезпечити належну охорону його природних комплексів, контроль за використанням природних ресурсів, створення нових робочих місць та активізує соціально-економічний розвиток регіону.