• In English
 • У Донецькій області на першому за останні три роки земельному аукціоні досягнуто рекордних показників орендної ставки
  опубліковано 20 серпня 2015 року о 18:22

  У липні 2015 року у Донецькій області землевпорядники вперше за останні три роки провели земельні аукціони. На торгах продали права оренди на ділянки в Олександрівському та Першотравневому районах. Загальна площа земель, переданих в оренду, складає 104 гектари. Бюджети сільських рад протягом 25 років будуть отримувати більше 100 тис. грн. на рік.

  Земельні торги також відбулися на рівні місцевих громад. У м. Добропілля за результатами аукціону ставка річної оренди на землю більше ніж у 10 разів перевищила стартову ціну. За право оренди земель комунальної власності орендар буде сплачувати суму у розмірі 34% від нормативної грошової оцінки (при мінімумі у 3%). Місцевий бюджет буде отримувати 216 тис. грн. щорічних платежів.

  «Земельні торги сприяють залученню додаткового фінансового ресурсу до бюджетів місцевих рад. Отримані інвестиції спрямовують на розвиток територіальної громади та її інфраструктури», - зазначає Тарас Куций, в.о. голови Держгеокадастру у Донецькій області.

   

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».