• In English
  • З початку серпня в Україні оздоровлено три неблагополучних пункти по АЧС, - Олександр Вержиховський
    опубліковано 20 серпня 2015 року о 14:47

    З 5 серпня 2015 року в Україні оздоровлено три неблагополучних пункти по африканській чумі свиней (АЧС) у Житомирській, Київській та Рівненській обл. Про це повідомив заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський під час брифінгу в Будинку Уряду.

    «14 серпня 2015 року на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було розглянуто питання щодо АЧС в Україні. Прийнято рішення провести депопуляцію диких кабанів в неблагополучних по АЧС областях»,- повідомив заступник голови Держветфітослужби.

    Він попередив, що з метою убезпечення поширення вірусу хвороби АЧС в домашніх господарствах необхідно провести інформаційно-роз`яснювальну роботу серед населення. «В будь-який спосіб необхідно інформувати та попереджати людей про АЧС та заходи щодо ліквідації збудника. Кожен власник повинен самостійно організувати найпростіші заходи біобезпеки. Це можуть бути пристосовані дезкилимки перед входом до приміщень, де утримуються тварини», - наголосив Олександр Вержиховський.