• In English
 • Проект COMUS, спрямований на розробку інноваційних моделей міського планування, переходить в основну стадію реалізації
  опубліковано 20 серпня 2015 року о 13:59

  В Укрінформі презентували спільний проект «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами» (COMUS), реалізований у співпраці Міністерства культури та Ради Європи і Європейської Комісії.

  Презентували програму заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко та директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко.

  «Політика, яку проводить сьогодні Міністерство культури, спрямована на включення української культури в єдиний культурний європейський простір. В цьому контексті спільно з Радою Європи і Європейським Комісією реалізуються такі проекти як COMUS», — зазначив заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

  Завершився початковий етап проекту COMUS, проект переходить в основну стадію реалізації. Пілотними містами-учасниками стали Луцьк і Жовква.

  Презентація відбулась за участі співробітників Міністерства культури і Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, директорів музеїв та представників міст-учасників програми Луцька і Жовкви.

   

  Довідково

  Проект COMUS — спільний проект Ради Європи і Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадянами», спрямований на розробку інноваційних моделей міського планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах.

  Проект реалізується одночасно в 6 країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство»: Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Білорусь. В основі проекту лежать напрацювання попереднього «Пілотного проекту з реабілітації культурної спадщини історичних міст» (2009-2011).

  Проект передбачає комплексну взаємодію органів влади усіх рівнів і місцевих громад з метою покращення існуючого міського середовища невеликих історичних міст, зупинення деградації історичного середовища та заохочення місцевих мешканців до активної участі в процесі прийняття рішень і розробки стратегії розвитку міста.

  Національним координатором проекту COMUS визначено Олександра Буценка, директора Українського центру культурних досліджень при Міністерстві культури України.

  В рамках попереднього етапу відбувся відбір пілотного міста, який проходив поетапно: опрацювання мотиваційних листів міст-кандидатів Групою експертів; одержання додаткової інформації від попередньо відібраних міст та електронне голосування, за результатами якого голоси експертів розділились таким чином: 2 голоси одержало місто Жовква (Львівська обл.) і 5 – місто Луцьк (Волинська обл.).

  За погодженням з Секретаріатом Ради Європи в Україні проект реалізовуватиметься одразу в двох пілотних містах. Інші міста, які прагнуть ознайомитись та скористатись методологією проекту COMUS, мають змогу брати участь у загальноукраїнських інформаційних заходах та безпосередньо співпрацювати з пілотними містами.