• In English
 • Держсанепідслужба: Епіднагляд стане одним із напрямів громадського здоров'я
  опубліковано 20 серпня 2015 року о 13:22

  Під час розширеного засідання Колегії Держсанепідслужби України фахівців відомства ознайомили із векторами подальшого розвитку громадського здоров’я у країні.

  «Розвиток громадського здоров’я має колосальну увагу з боку наших міжнародних партнерів, - зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець. – Ми на початковому етапі великих змін системи, до якої ми звикли. І саме цей напрям набуває ваги у розвитку сучасної системи охорони здоров’я».

  «Система нашої профілактичної медицини повернулася у сферу охорони здоров’я, - зазначив Святослав Протас, т.в.о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України. - Функція, що передана до Міністерства охорони здоров’я - основна медична складова нашої діяльності. Ми підтверджуємо свій статус лікарів і зможемо реалізовувати його на нових засадах».

  Фахівці Держсанепідслужби України готові змінити формат своєї діяльності і стати у новій системі громадського здоров’я партнерами бізнесу. Адже фаховий рівень дозволяє їм зайняти нішу експертів із наявною потужною лабораторною базою.

  За словами Святослава Протаса, гігієністи також не опиняються поза увагою, адже епіднагляд в європейському розумінні обіймає профілактику як інфекційної, так і неінфекційної захворюваності. Адже нині 80 % проблем із здоров’ям пов’язані із розвитком саме неінфекційних захворювань.

  Відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил 2005 року, «епіднагляд» - систематичний і безперервний збір, накопичення  та аналіз даних медико-санітарного призначення і своєчасне поширення медико-санітарної інформації для оцінки і необхідних заходів у області суспільної охорони здоров'я.

   

  Довідково

  5 серпня 2015 р. Уряд прийняв постанову № 591, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, якими функції із реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) виключено із функцій новоствореної Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  Іншою постановою Кабінет Міністрів України вносить зміни до Положення про Міністерство охорони здоров’я, яким покладає на МОЗ України повноваження із забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження).