• In English
 • Держсанепідслужба проаналізувала готовність навчальних закладів до нового навчального року
  опубліковано 20 серпня 2015 року о 12:46

  Під час розширеного засідання колегії Держсанепідслужби України фахівці з усіх регіонів проаналізували готовність навчальних закладів до нового навчального року 2015-2016. Учасники колегії ухвалили рішення проводити ґрунтовний моніторинг умов перебування, харчування, виховання та медичного обслуговування дітей у навчальних закладах постійно, а не виключно у період підготовки до нового  навчального року.

  «Якість отримання освіти в значній мірі залежить від стану здоров’я учнів та умов навчання, - зазначив у своїй доповіді Олексій Даниленко, начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Держсанепідслужби України. - Для покращення показників здоров’я дітей різних вікових груп необхідно посилити профілактичну роботу. Особливу увагу слід приділяти формуванню здорового середовища у навчальних закладах».

  Це можливо за умови неухильного дотримання санітарних норм і правил облаштування навчальних закладів та територій, що до них прилягають та завдяки дотриманню режиму навчально-виховного процесу та відпочинку, умов здорового харчування.

  Для приведення навчальних закладів до вимог санітарних правил і норм на початку серпня керівникам шкіл та дитсадків було направлено більш ніж 13 тисяч пропозицій щодо зміцнення матеріально-технічної бази, з яких поки що виконано близько 50%.

  Основні порушення санітарного законодавства традиційні. За результатами обстежень встановлено, що у неналежних умовах знаходяться 137 дошкільних та 379 загальноосвітніх навчальних закладів країни. Із загальної кількості навчальних закладів проведення реконструкції та капітального ремонту потребують 392 дошкільних навчальних заклади та 974 загальноосвітніх. Зокрема, у Сумській області відповідно 74 та 148, Одеській – 43 та 149, Закарпатській – 42 та 93, значних відновлюваних робіт потребують заклади, які постраждали від бойових дій у Луганській та Донецькій областях.

  Відсутні джерела централізованого чи локального водопостачання у населених пунктах або невідповідність води з локальних джерел нормативам, через що на привозній воді працюють 267 (2,1%) дошкільних та 395 (2,3%) загальноосвітніх навчальних закладів. Найбільша кількість таких закладів у Миколаївській області – 71 і 68 та Одеській області 44 та 65 відповідно.

  У ході підготовки до нового 2015-2016 навчального року було досліджено 3134 проби води за бактеріологічними та 2674 - за санітарно-хімічними показниками. Питома вага нестандартних проб за бактеріологічними показниками склала 3,5%, за санітарно-хімічними – 9,1 %. (у попередньому році 5,6 % та 9,9 %). Найгірші показники зафіксовано у Миколаївській – 6,9% та 26%, Житомирській – 8,9% та 27% відповідно та Тернопільській області 3% та 31% відповідно. Не проводився лабораторний контроль якості питної води взагалі у Запорізькій, Київській, Черкаській областях та м. Київ.

  Спостерігаємо негативну динаміку в організації каналізування закладів. У 2014 році не були підключені до централізованого або локального каналізування, залишились каналізовані на вигріб, 5,1 тисяча (41,8%) дошкільних та 7,5 тисяч (43,6%) загальноосвітніх навчальних закладів. До теперішнього часу залишаються не каналізованими взагалі 281 дошкільний та 791 загальноосвітній навчальний заклад.

  Досі потребують облаштування внутрішніх санітарно-гігієнічних приміщень (туалетів) близько 10% загальноосвітніх навчальних закладів.

  У цьому році на пічному опаленні взимку залишаються 784 (6,4%) дошкільних навчальних закладів та 1111 (6,5%) загальноосвітніх навчальних закладів. У попередньому році цей показник складав 5,8% та 7,3% відповідно.

   

  Довідково

  Відповідно до законодавства, нині під наглядом Держсанепідслужби знаходиться 12,3 тис. дошкільних та 17,1 тис. загальноосвітніх навчальних закладів.