• In English
 • У чотирьох українських містах з'являться 20 нових трамвайних вагонів, - Валерій Вощевський
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 18:13

  У середу, 19 липня, Уряд прийняв постанову, що визначає порядок та умови надання у 2015 році субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на придбання нових трамвайних вагонів вітчизняного виробництва. Це рішення дозволить Києву, Львову, Маріуполю та Одесі цього року закупити близько 20 нових трамваїв.

  Постанова визначає механізм надання субвенції та певні вимоги до місцевих органів влади.

  Держбюджетом України на цей рік передбачена субвенція на придбання нових трамвайних вагонів вітчизняного виробництва для комунального електротранспорту в обсязі 100 млн. грн.

  Планується, що закупівля нових трамваїв здійснюватиметься на умовах співфінансування з місцевого бюджету в розмірі 70 % від їх загальної вартості. Разом із цим, рухомий транспорт повинен бути зі ступенем локалізації вітчизняного виробництва не менше як 65 %.

  За наявною інформацією, вартість вітчизняного трамвайного вагона становить від 15 млн. грн., залежно від типу рухомого складу.

  Запровадження умов співфінансування (30 % – 70 %) дасть змогу залучити від органів місцевого самоврядування близько 233 млн. грн. на придбання трамвайних вагонів.

  «До переліку увійшли міста, що висловили готовність у реалізації цього проекту та можуть його співфінансувати. Маю надію, що у наступному році ми розширимо географію та у нас буде достатньо ресурсів для поступової модернізації трамваїв. Адже, як ми знаємо, 93 % вагонів трамвайного парку віджили свій вік», – зазначив Валерій Вощевський.

  Довідково

  Трамвайний рух в Україні функціонує в 22 містах України. Інвентарна кількість трамвайних вагонів становить 2620 одиниць, з яких пасажирських – 2321 одиниця.

  Виробництвом трамваїв в Україні займаються ТОВ «Татра-Юг», корпорація «Богдан» (за конструкторською документацією ВАТ «Белкомунмаш»), КП «Київпастранс» спільно з ПрАТ «Київський завод електротранспорту», ТОВ «Спільне Українсько-Німецьке підприємство «Електротранспорт».