• In English
 • США передали військовим медикам сучасний мобільний польовий експедиційний госпіталь
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 13:20

  У Житомирі делегація представників США передала військовим медикам Високомобільних десантних військ Збройних Сил України сучасний мобільний польовий експедиційний госпіталь другого рівня за кваліфікацією НАТО.

  В урочистому заході взяли участь представники Посольства США в Україні, Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, керівний склад командування Високомобільних десантних військ, посадовці обласної влади та духовенство.

  Від імені американського уряду військова аташе Посольства США в Україні полковник Керол Нортрап презентувала госпіталь, зазначивши, що тісна співпраця продовжуватиметься й надалі. 

  Шпиталь вартістю 7,6 мільйона доларів складається із чотирьох наметів, являє собою легку, компактну споруду, яку можна розгорнути протягом 24 годин поблизу району бойових операцій. Забезпечений потужним набором сучасних засобів та апаратурою.

  Основні підрозділи госпіталю призначені для приймання, сортування, надання невідкладної, першої медичної, кваліфікованої, окремих елементів спеціалізованої медичної допомоги пораненим та хворим. За необхідності медики-десантники здійснюють евакуацію постраждалих до лікувальних установ вищого рівня.

  Умовно госпіталь можна розділити на дві частини: діагностичну та лікувальну. В першій частині можна здійснювати будь-яку діагностику, зокрема, повний біохімічний аналіз крові, рентгеноскопію, ультразвукову та інші види діагностики. У другій проводиться операційне, реанімаційне втручання.

  У США госпіталь відомий під назвою EMEDS-експедиційна система медичної підтримки.

  У штаті госпіталю 30 військовослужбовців лікарів та середній медичний персонал. Варто зазначити, що американські фахівці протягом визначеного часу навчатимуть українських колег як найефективніше використовувати госпіталь.

  Також учасники заходу спостерігали за діями “крилатих піхотинців” під час надання першої медичної допомоги пораненим військовикам на полі бою, їх евакуацію до госпіталю та безпосередньо етапи роботи медбригад у ньому.