• In English
 • Арсеній Яценюк: Собівартість проекту "Європейський вал" зменшено в чотири рази
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 13:48

  Протягом останнього року було облаштовано сотні кілометрів державного кордону між Україною та РФ. Собівартість проекту «Європейський вал» була зменшена у чотири рази, проект облаштування кордону став модерновим і ефективним. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання Уряду у середу, 19 серпня.

  Глава Уряду нагадав, що рік тому Кабінетом Міністрів було прийнято рішення започаткувати проект, метою якого є облаштування державного кордону між Україною та РФ: «Кожна незалежна держава повинна повністю контролювати і охороняти свою територію».  З того часу «Європейський вал»  був радикально змінений, насамперед, Уряд зменшив його вартість у чотири рази – з 18 мільярдів до майже 4 мільярдів гривен.

  Арсеній Яценюк зауважив, що протягом року ефективність контролю над державним кордоном була суттєво підвищена, як інженерно-технічним облаштуванням, так і системою електронного контролю за держкордоном. Глава Уряду заявив, що незабаром з керівником Державної прикордонної служби зробить об’їзд, «як ми це завжди практикуємо раз на квартал».

  «Незалежна Україна побудує державний кордон з Російською Федерацією, і це буде реальною зоною, яка позбавить російських терористів можливості безперешкодно проходити через українсько-російський державний кордон, переправляти зброю, здійснювати незаконну міграцію. І Україна зробить усе для того, щоб захистити свою територію», – наголосив Прем’єр-міністр. «Фінансування в державному бюджеті передбачено. І рішення про створення державного підприємства по облаштуванню державного кордону засвідчило свою вірність», - зазначив Арсеній Яценюк.

  «Відповідно до затвердженого плану, будуємо «Європейський вал» і робимо так, щоб Україна почувала себе безпечно, щоб кожен громадянин країни знав, що Державна прикордонна служба, українські Збройні Сили охороняють українську територію, і ми зробили все для того, щоб відгородитися від держави-агресора, яким є Російська Федерація», – наголосив Глава Уряду.