• In English
 • Ситуація з вакцинами складна у всіх регіонах, проте є області, що ефективно координують ситуацію у лікарнях, - Олександр Квіташвілі
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 11:47

  Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі відвідав низку медичних закладів районного рівня Рівненської, Житомирської та Київської областей, де перевірив реальну ситуацію з залишками вакцин та лікарських засобів для подальшого ефективного перерозподілу життєво необхідних ліків на період здійснення державних закупівель у 2015 році.

  «Ми знали, що ситуація складна із забезпеченням вакцинами в усіх областях, але є такі, що ефективно справляються із вирішенням цієї ситуації. Є області, які додатково виділяють кошти на місцях на закупівлю вакцин та ліків, яких не вистачає, координують ситуацію у всіх лікарнях та ефективно розподіляють залишки. Якщо говорити про те, з якими вакцинами є найбільша проблема, то всюди ситуація більш-менш однакова – є нестача вакцини БЦЖ, АКДП, від поліомієліту, оскільки вони протягом багатьох років не закуповувалися в Україні зовсім або у потрібному обсязі згідно календаря щеплень», - зазначив Олександр Квіташвілі.

  Ситуація з вакциною від поліомієліту вже вирішена – Міністерство охорони здоров’я України отримало за кошти Канадського уряду від міжнародного дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в якості гуманітарної допомоги 1,1 млн. доз інактивованої вакцини проти поліомієліту(ІПВ) та 3,7 млн. доз вакцини проти поліомієліту оральної, живої (ОПВ) виробництва Санофі Пастер, Франція. Ці вакцини будуть розподілятися в регіони України вже восени цього року.

  Стосовно закупівель інших необхідних вакцин згідно календаря щеплень, МОЗ буде проводити закупівлі через міжнародну організацію ЮНІСЕФ. На сьогодні Міністерство вже передало ЮНІСЕФ всю необхідну інформацію зі 100% потребами для опрацювання.

  «Для нас важливо продовжувати моніторити ситуацію, ефективно розподіляти залишки, а також оперативно запустити процес закупівель. Ми плануємо найближчим часом підписати Меморандум між МОЗ та ЮНІСЕФ для запуску процесу закупівель необхідних вакцин через цю міжнародну організацію», - зазначив Олександр Квіташвілі.

  Міністр охорони здоров'я України також наголосив, що на сьогодні органи місцевої влади можуть і повинні ухвалювати рішення про закупівлю лікарських засобів за рахунок місцевих бюджетів.