• In English
 • Мінекономрозвитку пропонує експортерам спільно розвивати торговельну співпрацю з Казахстаном, Єгиптом та Іраном
  опубліковано 18 серпня 2015 року о 18:24

  17 серпня за участю заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового Представника України Наталії Микольської та заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслана Коржа відбулася нарада з питань налагодження співпраці з Республікою Казахстан, Арабською Республікою Єгипет та Ісламською Республікою Іран. Головною метою зустрічі стала необхідність активізації співпраці з країнами світу, у тому числі з Казахстаном, Єгиптом та Іраном, а також визначення зацікавленості ділових кіл України в такому співробітництві.

  «Після вступу Казахстану до Світової Організації торгівлі, Україна підписала з ним двосторонній протокол, на базі якого ми маємо розробити дорожню карту. В рамках розробки цього документа ми передбачаємо кілька візитів до Казахстану, у зв’язку з цим Мінекономрозвитку важливо розуміти зацікавленість експортерів у такій співпраці та їх інтереси», - наголосила Наталія Микольська.

  «Ринки Казахстану, Єгипту та Ірану завжди були цікавими для українських промисловців з точки зору стратегічного партнерства. Ми маємо давню історію співробітництва у реалізації великих проектів у енергетиці, машинобудуванні та нафтогазовій сфері, - нагадав заступник Міністра Руслан Корж. - Близька перспектива зняття економічних санкцій проти Ірану також актуалізувала питання розвитку українського експорту не тільки в агропромисловій сфері, але й паливно-енергетичній галузі, машинобудуванні, авіаційній, транспортній (особливо вагонобудівній) галузях та будівництві інфраструктурних та промислових об'єктів».

  Наталія Микольська запевнила присутніх, у тому що Мінекономрозвитку готове стати на захист інтересів українських підприємців-експортерів та допомогти у налагодженні діалогу з державними структурами інших країн: «Ми хочемо від вас почути, чи є якісь торговельні бар’єри, що потребують термінового вирішення, або проекти, де необхідна участь держави. Мінекономрозвитку може допомогти і офіційним листом, і переговорами на рівні міністерств, адже інтереси українських експортерів мають бути захищеними державою».

  «Зі свого боку, Мінекономрозвитку, як стратегічний координатор зовнішньої торгівлі у країні, готове надати підтримку українським експортерам, підняти статус проектів партнерства на державний та міждержавний рівень. Зокрема, це стосується допомоги у знятті нетарифних та політичних бар’єрів на участь у тендерних процесах, активної переговорної роботи у складі міжурядових комісій», - додав Руслан Корж. 

  У ході зустрічі Наталія Микольська закликала підприємців долучатися до розширення торговельних відносин із Єгиптом: «Після 5 років відновився діалог на урядовому рівні. Два тижні тому відбулась поїздка нашого Міністра аграрної політики та продовольства в Єгипет, на відкриття нового Суецького каналу, а завтра в мене розпочнеться робочий візит. Наприкінці року ми плануємо провести міжурядову комісію. Тому, якщо у вас є проблеми та необхідна підтримка міністерства - ми можемо включити ці питання в порядок денний міжурядової комісії та вирішити їх».

  У зустрічі також взяли участь представники ділових кіл України, серед яких – керівники відомих українських підприємств ПАТ «Фармак», ПАТ «Азовзагальмаш», ПАТ «АрселорМітталКривийРіг», ТОВ «Метінвест Холдінг», АТ «Мотор-Січ», ПАТ «Київметробуд», ДП “Зоря - “Машпроект”, ДПЕлектроважмаш”, ПАТ “Крюківський Вагонобудівний Завод", представники Торгово-промислової палати та інші.