• In English
 • У Брюсселі завершилося засідання Комітету асоціації Україна - ЄС
  опубліковано 14 липня 2015 року о 16:09

  13-14 липня ц.р. у Брюсселі відбулося перше засідання Комітету асоціації Україна – ЄС.   

  Українську делегацію на засіданні очолила заступник Міністра Кабінету Міністрів України, директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнидюк, делегацію Євросоюзу – Управляючий директор Європейської служби зовнішньої дії з питань Європи та Центральної Азії Луіс-Філіпе Фернандес Де ла Пенья.  

  У рамках засідання Комітету асоціації обговорено широкий комплекс питань політичного, торговельно-економічного та секторального співробітництва. Було здійснено оцінку виконання Угоди про асоціацію, що є дорожньою картою для імплементації реформ в Україні, та визначено пріоритети ефективної взаємодії сторін з метою прискорення прогресу на цьому напрямі. 

  Відбувся детальний обмін думками щодо розвитку ситуації в східній Україні з окремим наголосом на її гуманітарному аспекті та систематичному порушенні прав людини в результаті російської агресії. Європейська сторона підтвердила відданість та готовність сприяти мирному розв’язанню нинішньої ситуації на основі гарантування поваги до територіальної цілісності та суверенітету України, як у контексті виконання Мінських угод, так і шляхом реалізації політики невизнання незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим.  

  Окрема увага була приділена реформам, які здійснюються українською стороною в сфері забезпечення прав людини та верховенства права. Надано оцінку боротьбі з корупцією, реформі зі зміцнення судової влади, реформуванню сектору цивільної безпеки, реалізації  конституційної реформи, зокрема у частині децентралізації тощо, а також надано детальні роз’яснення щодо алгоритму реалізації вказаних реформ.

  У частині обговорення співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки сторони зосередили увагу на заходах, які здійснюються на виконання Плану дій з візової лібералізації з метою запровадження безвізового режиму для українських громадян.    

  Окрема увага була приділена проведенню структурних економічних реформ в Україні, спрямованих на покращення інвестиційного та ділового клімату, стабілізації економічно-соціальної ситуації в Україні, підвищення добробуту громадян. Сторони підтвердили відданість початку тимчасового застосування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з 1-го січня 2016 року, що має вивести на новий рівень торговельно-економічні відносини між Україною та ЄС.

  Загалом проведення засідання Комітету асоціації дозволило обговорити взаємодію у понад двох десятках напрямків  співробітництва між Україною та ЄС, починаючи від співробітництва у сфері захисту навколишнього середовища та освіти і закінчуючи діалогом в енергетичному та транспортному секторах. Водночас участь у засіданні заступників міністрів з питань європейської інтеграції практично усіх українських міністерств  дозволила встановити прямі робочі контакти з  партнерами з інституцій ЄС.