• In English
 • АМКУ закликає взяти участь у врегулюванні проблемних питань розвитку роздрібної торгівлі товарами повсякденного попиту
  опубліковано 30 березня 2015 року о 10:05

  З метою впровадження добросовісної конкуренції Антимонопольний комітет України пропонує профільним відомствам, бізнес-асоціаціям та громадськості взяти участь у розробці та впровадженні Правил професійної етики у сфері взаємовідносин між торговельними мережами, що здійснюють свою діяльність з роздрібної торгівлі у неспеціалізованих магазинах переважно продовольчими товарами, та постачальниками (надалі – Правила професійної етики).

  Антимонопольний комітет України розглядає справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції найбільшими продовольчими торговельними мережами міста Києва. На сьогодні збирання та аналіз доказів у справі завершено.

  Комітетом встановлено, що, незважаючи на проконкурентну структуру ринку роздрібної торгівлі, яка мала б забезпечувати зниження цін (або недопущення їх необґрунтованого зростання) і підвищення якості товарів, фактично ринок діє в режимі суттєвого обмеження конкуренції внаслідок антиконкурентних узгоджених дій його основних учасників. У результаті відбувається необґрунтоване підвищення на 20-30% і більше цін на продовольчі товари, які сплачують кінцеві споживачі.

  В умовах погіршення соціально-економічної ситуації в країні, у тому числі посилення інфляційних процесів, такі дії торговельних мереж призводять до зростання соціальної напруги в суспільстві.

  Серед можливих шляхів врегулювання проблем Комітет вбачає:

  створення відповідних ефективних механізмів саморегулювання ринку з урахуванням позитивного досвіду Європейського союзу, а саме, запровадження Правил професійної етики;

  прийняття Комітетом рішення, яким буде забезпечено обов’язковість дотримання таких Правил.

  Як нещодавно повідомлялося Комітетом, проект Правил професійної етики розроблений та оприлюднений Торгово-промисловою палатою України для публічного обговорення.

  Комітет вбачає за доцільне забезпечити залучення широкого кола учасників відповідних відносин і повідомив про зазначене Адміністрацію Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство закордонних справ України, Посольства Німеччини, Австрії, США, Делегацію німецької економіки в Україні та ін.

  Для забезпечення можливості максимального врахування всіх пропозицій стосовно проекту Правил професійної етики, а також подальших дій Комітету у цій сфері, Антимонопольний комітет України виступає в якості інформаційної платформи для обміну пропозиціями.

  Ви можете надіслати пропозиції та взяти участь у публічному обговоренні на офіційній сторінці Антимонопольного комітету України у соціальній мережі Facebook.