• In English
 • Мешканці Сходу України отримали вже 2,5 тисячі тонн гуманітарної допомоги
  опубліковано 25 лютого 2015 року о 11:12

  На сьогодні, окрім завдань по забезпеченню переміщення громадян із небезпечних регіонів на Cході України, проведення обстеження та розмінування  звільнених територій, проведення робіт по  відновленню систем життєзабезпечення міст та селищ Донецької та Луганської областей, на Державну службу з надзвичайних ситуацій покладено завдання організації доставки гуманітарних вантажів для забезпечення потреб населення, що постраждало від дій терористів.  

  Спільно з місцевою владою, за допомогою волонтерів, рятувальниками  проводиться робота по збору та доставці гуманітарної допомоги для мешканців  Донбасу. В першу чергу  людям потрібні продукти харчування, питна вода, теплі речі, медикаменти, а також будівельні матеріали для відновлення осель в містах, що потерпають від постійних обстрілів терористів.

  Це питання з кожним днем стає більш актуальним.

  Враховуючи ситуацію на сході України, Уряд вживає всіх можливих заходів щодо вирішення невідкладних гуманітарних проблем. 

  На цей час,  до міст та селищ  на Сході України, рятувальниками Державної служби з надзвичайних ситуацій вже доправлено більше 2,5 тисяч тонн гуманітарної допомоги, а саме продукти харчування (хліб, крупи, цукор, м’ясні та рибні консерви, овочі та фрукти, кондитерські вироби, чай, питна вода, згущене молоко), будівельні матеріали (скло, поліетиленова плівка, шифер, дерев’яні дошки, бітум тощо), медикаменти, дитячій та дорослий одяг, засоби обігріву та гігієнічні набори.

  У тому числі,  впродовж шести місяців,  Державною службою України з надзвичайних ситуацій було сформовано 3 колони з гуманітарним вантажем від Уряду України. Загалом  до Донецької та Луганської областей було доправлено понад 1 650 тонн продуктів харчування та товарів першої необхідності.

  Також, у серпні минулого року Кабінетом Міністрів України,  Державній службі з надзвичайних ситуацій  з державного бюджету було  виділено 10 мільйонів  гривень для забезпечення першочергових потреб мешканців на сході України.

  Тоді, ДСНС України було закуплено та доправлено до  міст Маріуполя та Краматорська Донецької області, а також в  Сєверодонецьк Луганської області продукти харчування та речі першої необхідності.

  Таким чином, на виділені з  держбюджету  кошти,  рятувальники додатково закупили та доправили до вказаних міст близько 400 тонн гуманітарної допомоги.

  Вся гуманітарна допомога була передана  обласним державним адміністраціям та розподілена серед місцевого населення.

  Наразі, майже щоденно,  на території східних регіонів України доправляється гуманітарна допомога як від Уряду,  органів місцевої влади в регіонах, а також від співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій,  небайдужих громадян, а також волонтерів.

  Лише протягом останніх днів до міста Дзержинськ силами рятувальників  та місцевої влади доставлено близько 10 тонн питної бутильованої води та  16,5 тонн продуктів  харчування у вже сформованих продуктових наборах загальною кількістю 1000 штук.

  До міста Миронівка від Міжнародного комітету «Червоного Хреста», за участю ДСНС, доставлено 4,5 тонни продуктів харчування у наборах, а також поліетиленова плівка  для проведення ремонтно-відновлюваних робіт в житлових будинках.

  До міста Артемівськ доставлено 3 тисячі  квадратних метрів  поліетиленової плівки, 400 матраців та стільки ж ковдр, а також 300 дитячих наборів загальною вагою 1,5 тони. Також, була надана  гуманітарна допомога від Червоного Хреста Артемівській міській лікарні, куди були доставлені медикаменти, перев’язочні матеріали та інвалідні візки.

  Також, гуманітарна допомога,  а це, в першу чергу вода, продукти харчування, рятувальниками та місцевою владою доправлялись до міст  Дебальцеве, Родинське, Світлодарськ, Авдіїївка, Маріуполь та інших населених пунктів.  Доправлено будівельні матеріали для проведення  відновлювальних робіт у містах Маріуполь та Краматорськ.

  Крім того, аби забезпечити жителів Донецької та Луганської областей необхідними продуктами харчування, засобами першої необхідності, будівельними матеріалами та медикаментами,  Уряд України постійно проводить зустрічі з  міжнародною спільнотою щодо можливості надання Україні гуманітарної допомоги як для внутрішньо переміщених осіб, так і для людей, які перебувають на території проведення антитерористичної операції.

  На цей час,  допомогу для українців вже надали  та продовжують надавати Фонд народонаселення ООН в Україні, ОБСЄ, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Регіональне представництва ООН у справах біженців в Україні, Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ. Серед гуманітарної допомоги  - гігієнічні набори, медичні предмети, постільна білизна, комплекти посуду, дитячі товари, обігрівачі.  Також доставлені модульні будинки, обладнання та побутова техніка для будівництва транзитних містечок від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), які були споруджені у 7 містах України – Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Павлоград, Нікополь. Наразі вже функціонують 4 транзитних містечка у Харкові, Запоріжжі, Кривому Розі та Павлограді. На черзі відкриття трьох інших містечок.

  Гуманітарну допомогу Україні надали також Литва, Німеччина, Латвія, Польща, Казахстан, Естонія, Словенія, Франція, Австрія, Хорватія. Зокрема, на Схід України були доставлені продукти харчування, засоби обігріву, постільна білизна, медичне обладнання, дитячі гігієнічні набори, одяг.

  Вся гуманітарна допомога, яка доправляється рятувальниками у Луганську та Донецьку області, передається до обласних державних адміністрацій, які, в свою чергу, враховуючи нагальні потреби, розподіляють та доставляють цю допомогу у населені пункти.

  Крім того,  для гарантування соціального захисту людей зі сходу країни, вчора, гуманітарне співтовариство за підтримки Уряду України представило план гуманітарного реагування для України на  2015 рік.

  Для його виконання,  гуманітарні місії звертаються до міжнародного співтовариства з проханням надати фінансування у розмірі 316 мільйонів доларів.

  Ці кошти необхідні для виконання широкого спектру заходів, спрямованих на допомогу перш за все найвразливішим верствам населення, які, за оцінками ООН потребують гуманітарної допомоги по всій країні. Це і забезпечення продуктами харчування, предметами першої необхідності, теплим одягом, а також надання медичних, освітніх та психологічних послуг, забезпечення житлом та працевлаштуванням.